Televizyon
04 Oca 2022 13:57 Son Güncelleme: 04 Oca 2022 14:49

Yeni Akit yazarından iktidara çağrı! "AK Parti'nin kasanın ağzını açması lazım"

Akit yazarı Şevki Yılmaz katıldığı bir programda, "2023 seçimlerine gelmeden, Ak Parti kasanın ağzını açmalı. Efendim 700 ton altınımız var, şu kadar dolar rezervimiz var diyorsunuz. Kime bırakacaksınız bunu?" ifadelerini kullandı.

Şevki Yılmaz, Akit TV'de yayınlanan 'Kürsü' programına katıldı. Yılmaz, AKP hükümetinin yanlışlarını anlatarak eleştirdi. Yılmaz'ın 2023 seçimleri için AKP'ye sunduğu önerisi ise sosyal medyada gündem oldu.

Yılmaz'ın tartışma yaratan açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
 
 "İşte İstanbul Belediyesi işte Ankara, sırf ekonomik yönden kulağını çekti. Millet Ak Partisinden ayrılmış değil. Belediyeler de var. Meclis üyeleri bizdedir. 30 küsur ilçenin 5'i hariç bizdedir. Ankara'da 3 ilçenin dışında bütün ilçeler Ak Partisinindir. Millet Ak Partisinden kopmuş değil. Ama mutfak yangınını anlatamadığı için 'ben de demiştir; Ak Partiliyim ama belediye başkanları ile bunların kulağını çekeceğim.' İşte onun için 23 Kasım seçimlerine gelmeden AK Parti kasanın ağzını açması lazım. Efendim 700 ton altınımız var, Merkez Bankası'nda şu kadar dolarımız var diyorsunuz. Kime bırakacaksınız? Bu hırsızlara mı?"

 ŞEVKİ YILMAZ'DAN AÇIKLAMA

Yeni Akit yazarı Yılmaz, internette kendisi hakkında yayılan sözlere yönelik açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından 'algı operasyonu' vurgusu yapan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Bu kurgu-montaj ve yalan dolu algı operasyonuyla anlaşılmıştır ki amaç, AK Parti iktidarına yönelik komployu hayata geçirmektir. Ortaya attıkları iddialar doğru olmadığı için sesimizden ya da görüntülü yayın kaydından alıntı yapamayan ama söylemediğimiz sözleri güya söylemişiz gibi yayınlayan müfterilere karşı hukuki mücadele başlatılmıştır."