Gündem
31 Tem 2022 16:17 Son Güncelleme: 31 Tem 2022 17:20

Yeni Akit yazarından Bakan Varank’a destek! ‘Kuklaların ipi kimin elinde?..’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a destek Yeni Akit yazarı Halil Kışlacık'tan geldi. Kışlacık, "Kuklaların ipi kimin elinde?" diye sordu.

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, dün kaleme aldığı yazısında elektrikli traktörlere ilişkin 2019 yılında yazdığı bir yazısından dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kendisine dava açtığını ve davayı da Bakan Varank'ın kazandığını yazdı. Varank'ın açıklamasına hükûmete yakın Sabah gazetesi yazarları Hilal Kaplan, Salih Tuna ve Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur tepki gösterdi. Bakan Varank'ın destek veren hesabı paylaşan Kaplan, "Leşlerin takdirini almamak lazım" paylaşımını yaptı. Varank'a destek Yeni Akit yazarı Halil Kışlacık'tan geldi. Kışlacık, "Kuklaların ipi kimin elinde?" diye sordu.

Kışlacık yazısında, "İlk kurşunu tabii ki CHP ve medyası attı; Bakan Mustafa Varank, gençlere “Üniversiteye başlıyorsanız kafanızdaki ilk hedefiniz bir yerde istihdam edilmek olmamalı” demiş, hedef iş bulmak olmayacaksa neymiş, herkesin dayısı bakan değilmiş falan... İkinci kurşunu Türkiye gazetesinden Fuat Uğur attı... Sever böyle ara ara ortalara düşmeyi... 2019 yılında Fuat Uğur’un bir “süre izne çıkmak” ve ne gazetesinde ne başka bir yerde bulunamaz hale getirmek zorunda kaldığı bir yazısı yüzünden, Bakan Varank, kendisine dava açmış, kazanmış. Diyor ki Fuat Bey, Mustafa Varank daha çocukken gazetecilik yapıyormuş, neyi nasıl yazacağını bilirmiş, Bakan haksızmış, falanmış filanmış... Peşinden de malum “Biz Reis için canımızı veririz” diyen ama iş icraata gelince, mesela darbe gecesi ortalıkta görünmeyen tayfa, hurra!" ifadesini kullandı.

Kışlacık devamında şunları kaydetti:

"Son kurşunu ise, ırkçı faşist Ümit Özdağ attı. Bayram değil, seyran değil, Varank’ın bunca saldırıya hedef olmasının sebebi nedir? Kuklaların ipi kimin elinde? "