Gündem
14 Mayıs 2019 11:58 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019 12:04

Yeni Akit GezginFest'i hedef aldı: Bu sapkın festivali iptal edin

Festival için "sapkın" ve "edepsizlik" ifadelerini kullanan Akit, haber için "Bu sapkın festivali iptal edin" başlığını attı.

Yeni Akit GezginFest'i hedef aldı: Bu sapkın festivali iptal edin

Doğunun ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan GezginFest Van, Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesinde, 21-23 Haziran tarihlerinde festival severlerle buluşacak. Festivale 20’den fazla da sanatçı katılacak.

Hükümete yakın Yeni Akit ise, GezginFest'i hedef aldı. Van'da gerçekleştirilecek Festival için "sapkın" ve "edepsizlik" ifadelerini kullanan Akit, haber için "Bu sapkın festivali iptal edin" başlığını attı.

Festival için, "Milli ve manevi değerlerin hiçe sayıldığı GezginFest adlı festival" de diyen Akit, ayrıca, birtakıım STK'nın da festivale karşı çıktığını yazdı.

Haberde, Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi - SDİ Yönetiminden İnsan Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Garip'in açıklamalarına yer veren Akit, Garip'in, "Bu sene ahlaksızlık abidesi programı ciddi bir şekilde boykot ediyoruz", "Aziz mübarek Ramazan-ı Şerif gününde alenen, açık havada, dilediğince içki dağıtıp, kadın erkek karma kamplar yapıp, ciddi İslami inancı ve hassasiyeti olan toplumu bir yandan bozmak, bir yandan da tahrik edip, kendilerini kovdurmak istiyorlar" şeklindeki festivali hedef alan sözlerini de aktardı.

İşte Akit'in GezginFest'i hedef alan o haberi: