Gündem
14 Haz 2021 14:09 Son Güncelleme: 28 Haz 2021 11:45

Yemek için helikopterle halk plajına inince sosyal medyada gündem oldular! Kim olduğu ortaya çıktı…

Marmaris’te halk plajına helikopter indirildi. Cep telefonu ile kaydedilen görüntüler sosyal medyada gündem olurken, gazeteci Fatih Altaylı da tepkisini dile getirdi.

Muğla Marmaris’te halk plajına helikopter indirildi. Helikopterden inenlerin yemek için getirildiği iddia edildi. Sosyal medyada gündem olan olay ‘görgüsüzlük’ olarak nitelendirilirken, otelin hem karadan hem denizden yolunun olmasına rağmen ve bir aciliyet yokken helikopterle plaja inerek halkın can güvenliğini tehlikeye atmasına ise tepki yağdı.

“KURALLARA UYGUN MU?”

Gazeteci Fatih Altaylı da helikopterin indiği anları paylaştı. Altaylı, “Burası Marmaris Kumlubük. Halk plajına inen bu helikopterin yolcuları yemeğe gelmişler. Afiyet olsun da halka açık bir plaja helikopterle inmek kurallara uygun mu?” ifadelerini kullanarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü etiketledi.

 

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ
Bugün konuyla ilgili bir paylaşım daha yapan Altaylı, şunları kaydetti;

"Dün görüntülerini yayınladığım helikopterle ilgili ulaştırma bakanlığı hemen soruşturma başlattı. İşletmeci firma ve pilota izinsiz iniş ve meskun mahalde tehlikeli inişten ceza uygulanacağı bildirildi."

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ
Söz konusu helikopterin Aydem Enerji'ye ait olduğu iddiası üzerine şirketten jet hızıyla yalanlama geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal medyada yer alan ve bir sahile iniş yaptığı görülen helikopter ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuz gereği açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Görüntülerdeki helikopter, şirketimiz tarafından Ocak 2020'de teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmaya satılmıştır. Söz konusu görüntüler ile Aydem Enerji'nin holdinge bağlı şirketlerinin ve/veya herhangi bir yöneticimizin kesinlikle ilgisi bulunmamaktadır".