Politika
24 Mar 2023 07:38 Son Güncelleme: 24 Mar 2023 11:09

Yavuz Ağıralioğlu’ndan flaş yeni açıklamalar! ‘Ben partimden rahatsız değilim ama…’

“Ben partimden rahatsız değilim” diyen İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu, “Partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum; milletvekilliği adaylığı için başvurmadım” ifadelerini kullandı.

Altılı Masa’da yaşanan gerilimle ilgili “Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız” diyerek dikkatleri üzerine çeken İyi Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. Milletvekilliği adaylığı için başvurmadığını, Genel Başkan Meral Akşener’in başvurmasını söylemesi üzerine bunu yapabileceğini ifade eden Ağıralioğlu, “Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider” dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ağıralioğlu aday olup olmayacağı, seçimde kimi destekleyeceğine ilişkin sorulara şu yanıtı verdi:

"Seçimde ben partimi destekleyeceğim. Şerhlerimi yaptım. Milletvekilliği adaylığı için başvurmadım. Adaylık başvurusunda bulunmak birazcık nezaketsizlik olur diye düşündüm. Şundan dolayı: Partimizin bir kararı var. O kararı şerh ederek, partimi de koruyarak, kollayarak açıklamalarda bulundum. Şimdi bu şartlar altında genel başkanım 'Bir kararımız var; bu kararımızın hilafına olduğunuz için sizi aday yapamayız' diyebilir. Buna çok saygı duyarım. Ama 'Partimizin size ihtiyacı var, partimizle ilgili propaganda İşlerinde çalışırsınız. Adaylık müracaatında bulunabilirsiniz' derse başvurumu yapabilirim.

Cumhurbaşkanlığı propaganda sürecine katılamayacağımı düşündükleri için diyebilirler ki 'Bu şartlarda milletvekilliğine taşımayalım.' Başım üstüne. Genel başkan 'partinin ihtiyacı var; siz parti propagandası için çalışın' derse bu da benim başım üstüne. İYİ Parti'nin kuvvetli olması, parlamentoya kuvvetli girmesi, demokrasinin de kuvvetli nefes almasına imkan verecek.

Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider."

BAŞKA BİR PARTİDEN ADAYLIK TEKLİFİ ALDI MI?

Ağıralioğlu'na başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına yönelik soruya da "Doğrudur bana hem AKP'den hem MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim" diye yanıtı verdi.