Gündem
24 Mar 2020 09:25 Son Güncelleme: 24 Mar 2020 14:22

Yaşlı adamı ağlattılar! Bu videoya tepki yağdı

Gençlerin eğlence amacıyla yaptıkları sosyal medyada büyük tepki çekti. Yolda yürüyen yaşlı adamı çeviren gençler kendiklerini polis gibi davrandı ve adamı ağlattı.

Yaşlı adamı ağlattılar! Bu videoya tepki yağdı

Gençlerin eğlence amacıyla yaptıkları sosyal medyada büyük tepki çekti. Türkiye'de coronavirüs nedeniyle 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasaklandı. Yolda yürüyen yaşlı adamı çeviren gençler kendiklerini polis gibi davrandı ve adamı ağlattı. Video sosyal medyada yayınlanınca büyük bir kesimin tepkisini çekti.

Videoda polis olmayan ancak kendini polis gibi tanıtan genç "Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim" derken yaşlı adam "Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim" diye cevap verdi.

Sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan videodaki gence her kesimden tepki yağdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuyla ilgili olarak "65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır" dedi.

İşte, o video:

KENDİSİNİ BÖYLE SAVUNDU

Görüntüleri sosyal medyaya yükleyen genç ise yeni bir görüntü çekerek kendisini savundu. Arkadaşının görüntüyü çektiğini yaşlı adamın taksi parasını bile kendisinin verdiğini iddia eden genç, kötü bir niyetinin olmadığını iddia etti.

GÖZALTINA ALINDI

Yaşlı amcaya bu şekilde davranan kendini bilmezin gözaltına alındığı; uyuşturucu imal etmek, ticaretini gerçekleştirme ve kasten adam yaralamadan 2 ayrı suçunun olduğu ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYA KAMPANYA BAŞLATTI

Öte yandan benzer görüntülerin ortaya çıkmasının ve yayılmasının ardından sosyal medyada '#videoyukaldır' hashtagi gündem oldu. Yaşlıların bu duruma getirilmesine tepki gösteren kullanıcılar, masum insanları birer eğlence malzemesi haline getiren kişileri ifşa etti.