Gündem
18 Haz 2024 17:05 Son Güncelleme: 18 Haz 2024 17:07

Yakalama kararı Florida’dan çıkmış! Federal polis takipteydi…

Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantümur’un yakalanmasının detayları ortaya çıktı. Mayıs ayında çıkan kırmızı bülten sonrası haklarındaki yakalama kararı Florida Federal Mahkemesi tarafından çıkarıldı. Tok’un Bostona’a geldiğini tespit eden Federal polis ile yerel polisler, İnternational British School Of Boston’da operasyon yaptılar. Polis tutanağında da okulun adresinin yazıldığı görüldü. Öte yandan Tok ve oğlunun kurye ihbarıyla yakalandığı ise gerçeği yansıtmıyor.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, Eyüpsultan’da meydana gelen trafik kazasında Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur’un Amerika’da yakalanmasının yankıları devam ediyor. MedyaRadar, Yazar Eylem Tok ve oğlunun yakalanmasına ilişkin çok özel bilgilere ulaştı.

YAKALAMA KARARI FLORİDA MAHKEMESİ’NDEN

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur için kırmızı bülten çıkınca ilk olarak Florida Federal Mahkemesi harekete geçti. Küba’ya kaçacaklarına dair ihbarların gelmesi üzerine Mayıs ayının sonunda Tok ve oğluna yakalama kararı çıkarıldı. New York’ta olduğu ortaya çıkan Tok ve oğlu rotalarını Buraya 5 saat mesafede olan Boston’a çevirdiler.

POLİS TAKİPTEYDİ

Florida Federap Mahkemesi, yakalama kararını Boston polisine de gönderdi. Eylem Tok, burada oğlunu yıllığı 46 bin dolar olan İnternational British School Of Boston’a kaydettirmek üzere 14 Haziran’da okula gitti. Bunsırada hem federal polis hem de yerel polis okul içerisinde Eylem Tok ve oğluna kelepçe takarak gözaltına aldı. Düzenlenen polis tutanağına göre hem anne hem de oğlu polise herhangi bir karşılık vermedi. Yine aynı tutanağa göre Tok ve oğlunun yakalandığı yer olarak okulun adresi yer aldı.

AİLE AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Oğuz Murat Aci ailesinin avukatı Burak Erden, bugün bazı gazetelerde çıkan “Türk kurye yakalattı” haberini yalanladı. Erden, “Polis tutanağında yakalandıkları adres ile okulun adresi aynı. Evde yakalandığı doğru değilidir. Ayrıca haberde kullanılan ‘ben anneyim” ifadelerinin de Eylem Tok’u masum göstermek amacıyla yazılmış olduğunu düşünmekteyiz” diye konuştu.