Teknoloji
21 Tem 2021 17:59 Son Güncelleme: 21 Tem 2021 18:03

WhatsApp’tan yeni güncelleme! Yeniden girme imkanı sunuluyor

WhatsApp'a gelen güncelleme ile birlikte grup görüşmeleri için gelen daveti reddetseniz bile artık yeniden görüşmeye katılabileceksiniz.

WhatsApp görüntülü konuşmasıyla ilgili yeni bir özellik geldi. Normalde kullanıcıların WhatsApp görüşmelerini sonuna kadar takip etmesi için görüşme davetini alması ve görüşme bitene kadar da beklemesi gerekiyordu. Aksi takdirde çıkış yaptığı ya da daveti reddettiği zaman tekrar giremiyordu. 

KATILIMA AÇIK ÖZELLİK

Donanım Haber'e göre, katılıma açık aramalar olarak tanımlanan yeni özellik kullanıcının grup görüşmelerinin daha esnek olmasını sağlıyor. 

İlk olarak davet ekranında kullanıcı kimlerin görüşmede olduğunu ve kimlerin daveti kabul ettiğini görebiliyor. İkinci olarak davet bilgi ekranında kullanıcı daveti yoksaymış olsa bile sonradan 'Arama Listesi'nden tekrar katılabiliyor.

Ayrıca görüşmeden çıktıktan sonra da yine bu listeden katılma şansı var. Böylece duruma göre aynı anda başlayan farklı sohbetler varsa kaçırmamış oluyor veya ani gelişen durumlarda ayrılması gerekirse yeniden sohbete dönebiliyor.