Spor
10 Tem 2024 11:04 Son Güncelleme: 10 Tem 2024 11:09

Weghorst’tan A Milli Takım'a övgü ve itiraflar! 'Olağanüstü oynadılar…'

Hollanda Milli Takımı’nın golcüsü Weghors’tan A Milli Takım'a övgü ve itiraflar geldi.

A Millî Takımı'nın, Avrupa Şampiyonası hikayesini sonlandıran Hollanda Milli Takımı’nın golcüsü Wout Weghorst, ay-yıldızlı ekibe övgülerde bulundu. Bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen Weghorst, “Türk Milli Takımı turnuvanın çok izlenen, heyecan veren ülkesi oldu. Özellikle Avusturya karşısında sergilediği futbol olağanüstüydü. Türk Milli Takımı yıldızlar ordusu gibiydi. Zaten çoğu Avrupa’nın en iyi takımlarında top koşturuyorlar" ifadelerini kullandı.

"OLAĞANÜSTÜ OYNADILAR"

Hürriyet'in haberine göre, Weghorst, çeyrek finaldeki Hollanda-Türkiye mücadelesi ile ilgili olarak da yorumlarda bulundu. İlk yarıda Hollanda'nın 1-0 geri düşmeyişle paniğe kapıldıklarını aktaran Weghorst, "İkinci yarıda olağanüstü oynadılar ama biz pes etmedik. Biz ilk yarıda yaptığımız hatayı Türk Milli Takımı karşısında telafi ettik ve başarılı olduk" dedi.

"ORKESTRA ŞEFİ GİBİYDİ"

"Şampiyonanın en iyi file bekçisi Mert Günok" sözlerinin altını çizen Weghorst, "Kritik kurtarışlarıyla farkı önledi. Arda müthiş teknik. Hakan Çalhanoğlu orkestra şefi gibi. Fakat ikinci yarıda kendi sahalarına çekilmesi işimizi kolaylaştırdı” değerlendirmelerinde bulundu.