Gündem
23 Şub 2018 09:25 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:02

Volkan Konak'ın sahne aldığı bara saldırının perde arkası ortaya çıktı!

İstanbul Ataşehir'de ünlü sanatçı Volkan Konak'ın sahne aldığı barda dün gece yaşanan silahlı saldırının arkasından haraç çıktı.

Volkan Konak'ın sahne aldığı bara saldırının perde arkası ortaya çıktı!
Mekân sahibinin yeğeni olduğu öğrenilen İ.Ç.’nin istediği parayı alamayınca senaryo kurup yanına aldığı S.D. ile mekânı basmaya çalıştığı, baskın sırasında karşısında mekânın güvenlik görevlilerini görünce de sorunu sanatçı Volkan Konak’ın üzerine devirerek işin içinden çıkmaya çalıştığı tespit edildi.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen İ.Ç. emniyette verdiği ifadede “mekân sahibi ile aramızda sorun vardı, onun için yaptık” dedikleri öğrenilirken, olaya müdahale sırasında S.D’yi ayağından vurarak yaralayan koruma görevlisi M.Y.’de İ.Ç., ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Tedavisi devam eden S.D.’nin ilerleyen saatlerde adliyeye sevk edilmesinin beklendiği soruşturmada olayın plancısı olan ve yanına aldığı arkadaşı S.D. ile olayı gerçekleştirdiği belirlenen İ.Ç.’nin olaydan 1-2 saat önce mekân sahibi olan amcasını telefonla arayıp tehdit ettiği de ileri sürüldü.

POMBALI TÜFEKLE GELDİ

Ataşehir’de bir barda sahne alan ve 50. yaş gününü kutlayan Volkan Konak, sahnede şarkı söylerken, barın kapısına özel aracıyla yanaşan İ.Ç. yanındaki S.D. ile araçtan inip yanına aldığı pompalı tüfekle bara girmeye çalıştı. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle karşılaşınca yanında bulunan tüfekle bir el bara doğru ateş eden İ.Ç., bu sefer güvenlik görevlilerinin sert müdahalesiyle karşılaşınca barın sahibi olan amcası N.Ç.'ye hitaben "Vatan haini Volkan Konak'ı niye sahneye çıkardınız" diyerek bağırdı.

AYAĞINDAN VURULDU

İ.Ç.’ye müdahale sırasında tüfeği alan S.D.’nin bir el ateş ettiği olay sırasında tüfekten çıkan mermiler barın tavanına isabet etti. Olaya müdahale eden güvenlik görevlileri tarafından İ.Ç. etkisiz hale getirilirken, kaçmaya çalışan S.D. ise barın 100-150 metre ilerisinde bulunan bir diş hastanesinin önünde koruma görevlisi M.Y. tarafından ayağından vurularak yakalanmıştı.

BİR KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ünlü şarkıcı Volkan Konak'ın sahne aldığı mekana düzenlenen silahlı saldırı olayıyla ilgili bir kişinin tutuklandığını iki kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili gözaltına alınan 1 kişinin tutuklandığını, 2 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını duyurdu.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, "22 Şubat 2018 günü saat 00.10 civarında Ataşehir İlçesi Barbaros Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir eğlence mekânında silahlı eylem yapılması olayıyla ilgili olarak bazı basın/yayın organları ile sosyal medya siteleri aracılığıyla muhtelif haberler ve beyanat yayınlandığı görülmüş olup, kamuoyu nezdinde oluşması muhtemel yanlış algıların önüne geçmek maksadıyla ve soruşturmanın gizliliği ilkesi ile lekelenmeme hakkı sınırları çerçevesinde basın açıklaması yapılmasına gerek duyulmuştur" dendi.

"Derhal soruşturma başlatıldı"

Başsavcılık açıklamasında, belirtilen tarihte sanatçı Volkan Konak'ın da içerisinde bulunduğu eğlence mekânında silahla ateş etme eylemi ve bu eyleme bağlı olarak çıkan arbede esnasında yaralanma olayları yaşandığının ihbar edilmesi üzerine derhal soruşturma başlatıldığı belirtilerek "Olay mahallinde inceleme yapılıp suç delilleri toplanmış, çevredeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler temin edilip incelenmiş ve ilk belirlemelere göre mekâna gelen üç kişiden ikisinin havaya ateş açarak işyerine zarar verdiği, akabinde bu kişiler ile mekânda bulunanlar arasında arbede yaşanması sonucu yaralananlar olduğu anlaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı.Açıklama şöyle sürdürüldü:

"Olaylara karışan şüpheliler İ.Ç, S.D ve M.Y kısa süre içinde yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli U.K ise olay yerinden kaçmıştır.

Aynı gün içinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadeleri alınan şüpheliler İ.Ç ve M.Y tutuklanma, olaylar esnasında ateşli silahla her iki bacağından yaralanan diğer şüpheli S.D ise adli kontrol altına alınma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. "

Haftada bir gün imza atacak

"Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince yapılan sorguyu müteakip eğlence mekanına gelip havaya ateş açtığı iddia olunan şüpheli İ.Ç 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 100 vd. maddeleri uyarınca Silahla Tehdit (Türk Ceza Kanunu'nun 106/2-a maddesi) ve Ruhsatsız Silah Taşıma (6136 sayılı Kanun'un 13/1 maddesi) suçlarından tutuklanarak Maltepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiş, eğlence mekânında görevli olup ateş açan şahıslardan birini yaraladığı iddia olunan şüpheli M.Y'ye yönelik tutuklama talebi yaralanan şahsın kendisine başka kişi tarafından ateş açıldığı şeklindeki beyanı dikkate alınarak sorgu hakimliğince reddedilmiş, yaralı şüpheli S. D ise 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 109/3-b maddesi uyarınca haftada bir gün karakola imza atmak suretiyle Silahla Tehdit (Türk Ceza Kanunu'nun 106/2-a maddesi) suçundan adli kontrol altına alınmıştır.

Mezkûr olayın her yönüyle aydınlatılmasına, kaçan şüphelinin yakalanmasına ve varsa eyleme iştirak eden diğer kişilerin tespit ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar aralıksız olarak devam etmektedir. "