Gündem
20 Haz 2021 14:07 Son Güncelleme: 20 Haz 2021 14:19

Veyis Ateş'ten flaş 'ses kaydı' açıklaması! ‘Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açık’

Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon Euro istediği iddia edilen ve Habertürk'ten istifa eden Veyis Ateş, Ahmet Şık’ın paylaştığı ses kaydına ilişkin olarak paylaşımda bulundu.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Avusturya’da gözaltına alınan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon Euro istediği belirtilen ve Habertürk'ten istifa eden Veyis Ateş ve Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydını yayımladı.

‘KENDİNİ DEŞİFRE ETMİŞTİR…’

Ses kaydının gündem olmasının ardından Ateş, Twitter hesabından açıklamada bulundu: “Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.  Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.”