Gündem
07 Haz 2021 11:00 Son Güncelleme: 07 Haz 2021 11:24

Veyis Ateş'in paylaşımları iddiaları doğruladı! O otelin gecelik fiyatı dudak uçuklattı

Sedat Peker’in Rasim Ozan Kütahyalı ve Veyis Ateş’in kaldığını iddia ettiği otelin en lüks oda fiyatı dudak uçuklattı.

Sedat Peker, dün yayınladığı 9. videosunda kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum Paramount Otel’e el konulduğunu ve öncesinde bu otelde aralarında hakim, savcı ve bazı basın mensuplarının bulunduğu isimlerin bu otelde ücretsiz kaldığını anlattı.

“Veysi Ateş, tatil ekibinde” diye sözlerine başlayan Peker, “Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura” ifadelerini kullandı. Peker'in bahsettiği isimler arasında gazeteciler Rasim Ozan Kütahyalı ve Veyis Ateş de yer aldı.

 Veyis Ateş'in paylaşımları iddiaları doğruladı! O otelin gecelik fiyatı dudak uçuklattı

“Bahsi geçen otele tam 1 sene önce, bir arkadaşımın davetiyle, onun da ailesiyle beraber tatil yapmak için gittik. Organizasyonu o arkadaşım yaptı. SBK’nın misafiri değildim. SBK ile bir hukukum, alakam ve muhabbetim yok. Otelin adı da Paramount değil, başka bir isimdi” ifadelerini kullanan Kütahyalı’nın “Adı Paramount değil, başka bir isimdi" dediği otelin adının kayıtlarda bugün 'Resort Be Premium' olarak geçtiği ortaya çıktı.

 Veyis Ateş'in paylaşımları iddiaları doğruladı! O otelin gecelik fiyatı dudak uçuklattı

Peker'in Paramount otelde kaldığını söylediği Habertürk’ten Veyis Ateş'in Instagram hesabındaki paylaşımları ise iddiaları doğrular nitelikte. Ateş'in Instagram hesabından, geçen yıl 25 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde bu otelden paylaşımlar yaptığı görüldü.

Resort Be Premium'da bu yılın aynı tarihlerinde, 25 Temmuz-2 Ağustos aralığında rezervasyon yapılmak istendiğinde, en düşük oda fiyatı gecelik 3 bin 734 lira görünüyor. Bu odanın 8 gecesinin ücreti 29 bin 872 TL yapıyor. Otelin Grand Villa diye adlandırılan en lüks odasının geceliği ise 106 bin 223 TL görünüyor. Sekiz günlük tatil 849 bin 784 TL'ye mal oluyor.

Veyis Ateş'in paylaşımları iddiaları doğruladı! O otelin gecelik fiyatı dudak uçuklattı

SON TWEET'İNİ SİLDİ

Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Habertürk'te katıldığı program sonrası hedefine aldığı Veyis Ateş, son iddialarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Ateş'in Twitter hesabından son retweet yaptığı bir kareyi silmesi dikkat çekti. Bu tweette Veyis Ateş'in yanındaki kişilerden birinin Abdurrahman Külünk olduğu görülüyordu.

 Veyis Ateş'in paylaşımları iddiaları doğruladı! O otelin gecelik fiyatı dudak uçuklattı

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker, dokuzuncu videosunda şunları söylemişti:

“Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esad Toplu, o kadar rahatlar ki sıfır X5 ile işe gidiyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu. Onu da anlatacağım.

Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.”

“SAHTE FATURA YAYINLAYAMAZLAR”

Sedat Peker, daha sonra Twitter hesabından da "Gönlünüz rahat olsun, sahte fatura yayınlayamazlar. Çünkü o tarihteki Baran’ın şirketi kapalı, yeni şirket devam ediyor. Tüm bilgiler elimde. Orada kalan tüm bürokratları, gazetecileri, hepsini yayınlayacağım. Baran yanlış yapma!" diye yazdı.