Magazin
13 Nis 2020 00:01 Son Güncelleme: 13 Nis 2020 11:32

Vedat Milor'dan 'sunny side up' tepkisi! "Geldiğimiz nokta o kadar vahim"

Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor, YouTuber Duygu Özaslan'ın paylaştığı videoda 'sahanda yumurta'yı bilemeyince İngilizcesi "sunny side up'ın Türkçesini bilmiyorum" sözleriyle Twitter'da gündem olmasını eleştirdi.

Karantinada mutfağa giren YouTuber Duygu Özaslan, 'göz yumurta' ismini hatırlamayınca sosyal medyada gündem oldu. Mutfakta, “Şimdi sunny side up yapacağım, bunun Türkçesi neydi ya? Kırılmış yumurta mı?” diyen Özaslan ile ilgili sosyal medyada birçok espri yapıldı.

Ülkenin en çok takip edilen ve sevilen yemek yazarlarından biri olan Vedat Milor da göz yumurtanın Twitter'da bu denli gündem olmasına tepki gösterirken, "Teessüf ederim. Menemen gibi kompleks yumurta yemeklerini tartışa tartışa geldiğimiz ileri noktaları tek kalemde silerek ‘sunny side up’ ile en başa nasıl dönebildiniz?" diye yazdı.

Milor, "‘Sunny side up’ şununla mı olur yoksa bununla mı diye anket bile düzenlemek mümkün değil. Geldiğimiz nokta o kadar vahim" dedi.

MENEMEN ANKETİ OLAY OLMUŞTU
Vedat Milor, 2018 yılında Twitter'dan başlattığı anketle yıllardır tartışılan 'menemenin soğanlı mı soğansız mı yapılması gerektiği' sorusuna cevap aramış, ankete 437 bin kişi katılmıştı. Anketten yüzde 51 ile "Menemen soğanlı olur" sonucu çıkmıştı.