Reklam PR
09 Tem 2014 12:08 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:25

Vatan'dan ayrılan isim iletişim ajansına transfer oldu! (Medyaradar/Özel)

Ortak havuz sistemiyle Milliyet ile birleşen Vatan'dan ayrılan deneyimli isim artık iletişim ajansında görev alacak.

'Yeni nesil iletişim ajansı' Communication Partner, deneyimli kadrosuna önemli bir ismi daha ekledi. Basında 30'ncu yılını kutlayan, Türkiye'de iletişim sektörünün tecrübeli isimlerinden Nurten Erk Tosuner, Ufuk Çarşıbaşı ve Kerem Ayırtman'ın ortağı olduğu Communication Partner'da medya ilişkileri direktörü olarak göreve başladı.  

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu Nurten Erk Tosuner, çalışma hayatına 1984 yılında Hürriyet Haber Ajansı'nda muhabir olarak başladı. 1986-2009 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak görev yapan Tosuner, 'Nurten'in Konukları' adıyla gerçekleştirdiği röportajlarla 12 yıl iş dünyasının nabzını tuttu. Hürriyet İK'nın da editörlük ve köşe yazarlığını yürüten Nurten Erk Tosuner, işadamları başta olmak üzere Türkiye'nin yakından tanıdığı isimlerin evlerine konuk olarak 'Emlak Sohbetleri' sayfasını hazırladı.  

Hürriyet gazetesinden 2009 yılında ayrılarak önce Lobby Halkla İlişkiler'de Medya Genel Koordinatörlüğü, ardından Okan Üniversitesi'nde Basın Danışmanlığı yapan Tosuner, 2010 yılında Vatan Gazetesi Ekonomi Müdür Yardımcısı olarak medyaya geri döndü. Haberleri ve gerçekleştirdiği röportajlarıyla sektörün geleceğine ışık tutan Nurten Erk Tosuner, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2001 yılında 'En Başarılı Röportaj Ödülü'nün de sahibi oldu. Tosuner, 'Dünden Bugüne Giyim Kültürü ve Moda' (2004), 'Giyim Kültürü ve Moda Mesleki Bilgiler' (2010) ile Global Liman İşletmeleri tarafından hazırlanan 'Kuşadası Limanı' (2014) kitaplarının editörlüğünü de yaptı.

MEDYARADAR/ÖZEL