Gündem
01 Eyl 2017 09:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:05

Vatan Şaşmaz cinayetinin sır perdesi o mesajlarla aralanacak!

Türkiye'de şok etkisi yaratan Sunucu Vatan Şaşmaz cinayetin ardındaki sır perdesi Filiz Aker ile yaptıkları sohbet kayıtlarının incelenmesiyle aralanacak.

Beşiktaş'ta kaldığı bir otel odasında sunucu Vatan Şaşmaz'ı kurşunlayarak öldürüp ardından intihar eden eski manken Filiz Aker'in ‘Gel, helalleşelim’ mesajını yazdığı Viber’deki sohbet kayıtları sır perdesini aralayacak.

Telefonu kim kapattı

Çifte ölümle sonuçlanan olayla ilgili soruşturma kapsamında Vatan Şaşmaz'ın otel odasında kapalı olarak bulunan cep telefonunu kendisinin mi kapattığına yoksa Şaşmaz'ın telefonunun Filiz Aker tarafından mı kapatıldığına yönelik araştırma sürüyor. Filiz Aker ile Vatan Şaşmaz'ın cep telefonlarının incelemesi ise İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Helalleşelim diyerek çağırmıştı

Sabah gazetesinin haberine göre, Aker'in cinayeti işlediği ve ardından da intihar ettiği gün 'Viber' adlı konuşma programına girdiği belirlendi.

Olay gününde Aker'in Şaşmaz'a "Gel konuşalım. Helalleşelim" şeklinde mesaj attığı ve Şaşmaz'ın da konuşmak için otele gittiği iddia edilmişti. İddialara göre Aker, o mesajı 'Viber' programından attı. Soruşturmayı sürdüren İstanbul Polisi, olayın meydana geldiği otelde 1130 numaralı odaya giren ve Şaşmaz ile Aker'in cesetleriyle karşılaşan otel görevlisi 3 kişinin de ifadesini aldı.