Gündem
04 Haz 2020 12:39 Son Güncelleme: 04 Haz 2020 12:42

Vatan Partisi'nden Perinçek iddiasına sert yanıt

Semih Tufan Gülaltay'ın sosyal medyadaki iddiaları üzerine ise Vatan Partisi sert bir açıklamada bulundu.

İnsan Hakları Derneği eski başkanı ve BDP eski milletvekili Akın Birdal suikastının sanığı, kapatılan Ulusal Birlik Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Semih Tufan Gülaltay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Gülaltay'ın sosyal medyadaki iddiaları üzerine ise Vatan Partisi sert bir açıklamada bulundu.

Gülaltay, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımlarda "MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nu koğuşta zehirleterek öldürten kişi Doğu Perinçek'tir" iddiasında bulunmuştu. 

"KAYNAĞINIZ FETÖ OLMASIN"

Gülaltay’ın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkındaki iddiası üzerine Vatan Partisi’nden açıklama geldi. Açıklamada, “Vatan Partisi’yle ilgili haber kaynağınız FETÖ olmasın, böyle rezil olmayın” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Perinçek hakkındaki iddiaların, FETÖ’nün yurt dışından yayın yapan internet sitesi “samanyoluhaber” tarafından “’Kozinoğlu'nun ölüm emrini Perinçek verdi’ diyen Ergenekon sanığı tutuklandı” ifadeleriyle haberleştirildiği belirtildi. 

Vatan Partisi tarafından yapılan açıklamanın devamı şöyle:

GÜLALTAY İFTİRAYI ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI

Gelelim Türkiye’nin kahramanlarından olan eski MİT Orta Asya Şefi Kaşif Kozinoğlu’yla ilgili Gülaltay’ın yalanlarına. Gülaltay aklınca Kozinoğlu’nu öldüren güçlerle, hem Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hem de Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’la bir bağlantı kurmaya çalıştı, bunu da eline yüzüne bulaştırdı. Gülaltay’ın Albay Uğur’a yönelik “Sen bu adama(Kozinoğlu’na) neler yazdırdın da Doğu Perinçek’e verdin. Perinçek yayınladıktan sonra bu adam neden zehirlendi.” sözünün kısa bir internet taramasıyla yalan olduğu görülür. Çünkü, Kozinoğlu 13 Kasım 2011 tarihinde hayatını kaybetti, Aydınlık gazetesi de Kozinoğlu’nun Doğu Perinçek’e yazdığı mektupları 16 Kasım 2011’de, yani ölümünden 3 gün sonra yayımladı.

KOZİNOĞLU O MEKTUPLARI PERİNÇEK’İN ŞAHSINA YAZDI

Bununla birlikte, Kozinoğlu Aydınlık gazetesinde yayımlanan mektupları, Ergenekon kumpasında tutsakken Doğu Perinçek’in şahsına yazdı. O mektuplarda, Kozinoğlu’nun, Perinçek’e ne kadar çok güvendiği yazıyordu. Kozinoğlu, Aydınlık’ın daha önce kendisi hakkında yazdığı her haberin kelimesi kelimesine doğru olduğunu belirtmişti. Kozinoğlu da Aydınlıkçılar gibi her daim FETÖ’nün hedefindeydi. O süreçte Kozinoğlu, Vatan Partisi’nin önderliği altına katıldı. Biz de Kozinoğlu’nun FETÖ’cü Gladyo tarafından öldürüldüğü kanaatindeyiz. Bu kayıp, hem Vatan Partisi için hem de Türkiye için büyük bir kayıptır.

Son olarak, Kozinoğlu’yla ilgili gerçekleri, O’nun kendi el yazılarından öğrenmeniz için Kaynak Yayınları’ndan çıkan “Kozinoğlu’nun Mezara Götürmediği Sırlar” kitabını incelemenizi rica ediyoruz.