Gündem
17 Mar 2021 12:29 Son Güncelleme: 17 Mar 2021 12:31

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten ‘Andımız’ açıklaması

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Danıştay Dava Daireleri Kurulu'nun 'Andımız' kararına ilişkin konuştu.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun ‘Andımız’ kararına ilişkin Perinçek, “Türk milleti ve Türk ordusu dışardan gelen tehditlere 'Varlığımız Türk varlığına armağan olsun!' ruhuyla karşı koyacak. Orduda ve millette o ruha ihtiyaç var. O bakımdan Andımız kalmalı” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek şöyle devam etti:

“O kararı kabul etmiyoruz. Hele ki Türkiye’nin bu koşullarında. Türkiye’nin tehditlerle karşı karşıya olduğu bir ortamda bu karar kabul edilemez. Biz hükümet olacağız ve Andımız’ı çatır çatır okutacağız. Göreceksiniz birkaç yıl içerisinde ‘Andımız’ yine gümbür gümbür gelecek ve çocuklarımız, gençlerimiz onu okuyacak. “

'BİZDEN 'ANDIMIZ' KONUSUNDA BAYRAK AÇMAMIZ İSTENDİ'
Perinçek, bazı çevrelerin 'Andımız' kararını fırsata çevirmek istediklerini belirterek "Andımız konusunda hemen bizden AK Parti'ye karşı bayrak açacağımızı beklediler. Bir kere biz kararın aslını bekledik. İkincisi ve en önemlisi, hükümet yeni bağımsızlıkçı ekonomi programı açıklamış, ondan sonra meclise sözde Uygur bölgesinde Çin mezalimi diye bir önerge getirilmiş ve bunlar AK Parti-MHP oylarıyla reddedilmiş iken, milli mevizlerde kararlılık gösterilirken bizden Andımız konusunda yandan vurmamız istendi. " şeklinde konuştu.

Perinçek Andımız'ın Kürt kökenli yurttaşları rahatsız etmediğini dile getirerek "PKK'yı ve müttefkleri olan Babacan ve Davutoğlu'nu elbette ki rahatsız ediyor” dedi.