Gündem
19 Eyl 2016 11:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:32

Vatan Gazetesi muhabirine yurt dışına çıkış yasağı!

"Cemaat isterse" ve "24 Saat" kitaplarının yazarı gazeteci Çağdaş Ulus'a ve eşi Avukat Mehtap Acar'a yurt dışına çıkış yasağı konuldu...

"Cemaat isterse" ve "24 Saat" kitaplarının yazarı Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus'un ve eşi avukat Mehtap Acar'ın pasaportuna el konuldu. Ulus Twitter adresinden, "Esim ile bir nevi gozaltindayiz. Buradan savcılığa ifade vermeye gideceğiz" sözlerini paylaştı.

Yurt dışına çıkışları engellenen Ulus ve Acar, olayı Belgrad'a gitmek için geldikleri Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki pasaport kontrolünde öğrendi.

Durumu Twitter adresinden paylaşan Çağdaş Ulus, "Avukat esim @mehtapacrs ile Belgrat'a gitmek icin sabiha gokcen'deyiz. Ikimizin de pasaportu 1 eylul'de iptal edilmis. Cikamiyoruz! Esim ile bir nevi gozaltindayiz. Buradan savciliga ifade vermeye gidicegiz. Hala pasaportun iptali ve gozaltinin gerekcesi yok" diye yazdı. Ulus'a pasaportlarının neden iptal edildiğine ilişkin herhangi bir gerekçe aktarılmadığı öğrenildi.

Karara tepki gösteren Ulus, "Bu nasil bir samimiyetsizliktir. Fetö'culerin tutuklatip yargilattigi gazeteci hakkinda olagan ustu hal kapsaminda yurtdisi yasagi koymak! Fetö'cu mahkemenin koymadigi yurtdisi yasagini  hukumetin koymasi nasl br demokrasidir! Bu samimiyetsizlik icinde nasil demokrasiye inanirz!" sözlerini paylaştı.