Gündem
26 Kas 2022 12:58 Son Güncelleme: 26 Kas 2022 13:02

Varank ile Nevşin Mengü arasında tartışma: Hapse girmek istemiyorum

Gazeteci Nevşin Mengü, Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın ODTÜ'ye nasıl girdiğiyle ilgili soru işaretleri olduğunu söyledi. Varank bu sözlere tepki gösterince Mengü, "Hapse girmek istemiyorum" dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü, YouTube kanalında yaptığı yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili dikkat çeken sözler sarf etti.

Mengü, Bakan Mustafa Varank'ın ODTÜ'ye 'usulsüz' bir yöntemle girmiş olabileceği imasında bulundu. Varank'ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini belirtip "Varank'ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Belki de ODTÜ'ye nasıl girdiyse hazırlığı da öyle atlamıştır. Hatırlayın öyle dönemler oldu" ifadelerini kullandı.

VARANK'TAN YANIT

Varank ise bu sözlere karşılık şu yanıtı verdi: "Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına  çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana'da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?"

Mengü, Varank'ın bu sözlerine, "Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim" sözleriyle yanıt verdi. Mengü, "Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz!" dedi.