Gündem
30 Mar 2021 19:19 Son Güncelleme: 30 Mar 2021 19:21

Valilik açıkladı! İstanbul için yeni kararlar

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre, 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; HES koduyla birlikte seyirci-refakatçi-misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; HES koduyla birlikte seyirci-refakatçi-misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek. Yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi işletmeler de 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilecek.
Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan İstanbul'daki halı saha ve yüzme havuzları faaliyetlerine devam edebilecek.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklama şöyle;

"İlimizde daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla 09:00-19:00 saatleri arasında çalışabilmelerine ve internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler için süregelen uygulamaya uygun şekilde? ilimizde yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilmelerine karar verilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Öte yandan dün açıklanan Türkiye'nin ikinci corona virüs risk haritasında İstanbul'un, 'kırmızı' yani çok yüksek riskli il kategorisinde yer aldığı görülmüştü.