Uzman isim İstanbul depremi için konuştu! "Kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok!"

Kahramanmaraş'ta 11 ilde büyük yıkım yaratan depremlerden 1 hafta önce uyarıda bulunan Maden Teknolojisi ve Yer Bilimleri Uzmanı Serkan İçelli, beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili flaş açıklama yaptı. İçelli kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok derken, "Marmara’da çoklu yırtılma beklemiyoruz. Çınarcık ve Adalar fayında 6.4, Marmara Çukuru'nda ise 6.5 büyüklüğünün üzerinde deprem olmaz" ifadelerini kullandı.

Uzman isim İstanbul depremi için konuştu! "Kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok!" - Sayfa 1

Kahramanmaraş merkezli iki deprem hem 11 ili yıktı hem de 50 bine yakın vatandaşın hayatına mal oldu. Deprem felaketi sonrası uzmanlar birbiri ardına özellikle beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

115
Uzman isim İstanbul depremi için konuştu! "Kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok!" - Sayfa 2

Kimi uzmanlar İstanbul'da 2045'e kadar depremin olmayacağını savundu kimi ise en az 7.4 büyüklüğünde bir depremin meydana geleceğini iddia etti.

215
Uzman isim İstanbul depremi için konuştu! "Kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok!" - Sayfa 3

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremlerden 1 hafta önce uyarılarda bulunan Maden Teknolojisi ve Yer Bilimleri Uzmanı Serkan İçelli, olası İstanbul depremi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

315
Uzman isim İstanbul depremi için konuştu! "Kıyamet senaryosu çizmeye gerek yok!" - Sayfa 4

Haber Global'de yer alan habere göre bazı uzmanlarların Marmara depreminin 7’nin üzerinde bir büyüklüğe sahip olacağı iddialarına katılmadığını söyleyen Serkan İçelli olası İstanbul depreminin 6.5 büyüklüğünün üzerine çıkmayacağını söyledi.

415