Gündem
17 Eki 2019 09:13 Son Güncelleme: 17 Eki 2019 09:32

Usta yazar Ata Nirun vefat etti!

Araştırmacı, astrolog kimliğiyle tanınan usta yazar Ata Nirun vefat etti.

Usta yazar Ata Nirun vefat etti!

Sevenleri, sosyal medya hesaplarından araştırmacı, astrolog kimliğiyle nam salan 70 yaşındaki usta yazar Ata Nirun'un vefat ettiğini duyurdu.

ATA NİRUN KİMDİR? 

1949 doğumlu yazar, medya danışmanı, Divana Yeni Çağ Bilgi Merkezi Yönetmeni ve Astrolog Ata Nirun İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kabataş Erkek Lisesi, Güneş Koleji, Berlitz Language School ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İstatistik ve Demografi bölümü mezunudur.

7 yıl kadar müzik ile ilgilenmiş gitar, bas gitar ve Kontrbas çalarak bazı gruplarda yer almıştır. Ardından 1973 yılında Eczacıbaşı Seramik Şirketinde çalışmaya başlamış 1982 yılında işten ayrılmış bu dönemde IBM Computer Management Lisansı almıştır.

Daha sonra yayın hayatına adım atan Ata Nirun Görsel Yayınlarda ansiklopedi yazarlığı, Karaca Yayınlarında ise Bilinmeyen dergisinin yayın müdürlüğünü yapmış, TRT için belgesel filmler hazırlayarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bilgi Üniversitesinin temeli Alo Bilgi Telekom A.Ş.’nin kuru isimlerindendir.

1980 senesinden bugüne arkeolojik, fotografik ve mitolojik araştırmalar yapan Ata Nirun bugüne kadar Almanak, Mars Gezegeni, Geçmişten Geleceğe Nostradamus, Nuhun Seyir Defteri, Kıyamet Almanağı, Jesus’s Life in Russian Art, Panaya Kapulu, Türkiyede Ruhçuluk, Kozmik Şakacı, Yaşlanmadan Açacağınız 78 Kapı ve 7 mühür Anadolu’nun gizemli kapıları kitaplarını yazmıştır.

ETİKETLER
#yazar #Ata Nirun #vefat