Gündem
11 Eyl 2019 15:45 Son Güncelleme: 11 Eyl 2019 15:55

Usta oyuncu Süleyman Turan'a son görev

Vefat eden Yeşilçam efsanesi Süleyman Turan'ın cenazesi Şakirin Camisi'nde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Kadir İnanır'ın sözleri damga vurdu

Google Haberlere Abone ol
Usta oyuncu Süleyman Turan'a son görev

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Süleyman Turan dün evinde ölü bulunmuş, yapılan incelemede Turan'ın geçirdiği kalp krizi sonucu 8 Eylül'de hayatını kaybettiği belirlenmişti.

83 yaşında hayata veda eden Süleyman Turan bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Süleyman Turan'ın cenazesi Üsküdar Şakirin Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Turan'ın sanatçı dostları da katıldı.

Onlarca sinema filminde ve dizide rol alan Turan'ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Yusuf Sezgin, Turan'ın tabutu başında gözyaşlarını tutamadı.

CENAZEYE KADİR İNANIR'IN SÖZLERİ DAMGA VURDU: BİR GÜN BENİM İÇİN DE GELİRSENİZ...
Kadir İnanır, “Bu hayatın gerçeği. Kaçınılmaz bir gerçek bu. Bütün insanlığın sonunda geleceği yer burası. Burada aslolan bu dünyadan giderken arkanızda büyük bir saygınlık, büyük bir sevgi, büyük bir ilgi, büyük işler bırakmış olmanız gerekiyor. Hayatın bence anlamı bu. Yoksa nasıl olsa ben de öleceğim diyip yaşadığın dünyanın gerçeklerine duyarsız kalarak, hiçbir konuyla ilgilenmeden sadece kendini düşünerek, yaşadığı toplumun sıkıntılarını paylaşmadan onların ortadan kalkması için verilen mücadelelerde ön sıralarda olmadan özellikle iyi insan ama daha önemlisi sanatçı kimliğine kavuşmanız mümkün değil. Süleyman kardeşimiz çok hassas bir insan olduğu için yaşadığı olaylardan büyük üzüntü duyarak gitti. Kendi karakteri ve kişiliği olarak çok tepki göstermeyen bir insandı. O bir karakter ve tercih meselesi. Bütün yaşayan insanlara özellikle sanatçılara, sanatı insanlar için yaptıklarını, onları aydınlatmak için üstün bir gayretle çalışmalarını toplumun yaşadığı bütün acıları yürekten paylaşmalarını diliyorum. Yoksa asla saygın olarak bu dünyadan gidemezsiniz. Gerçek bu, kaçınılmaz. Bir gün benim için de gelirseniz çok sevinirim” diye konuştu.