Magazin
27 Şub 2019 14:21 Son Güncelleme: 27 Şub 2019 14:28

Usta oyuncu Aytaç Arman'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu

Usta oyuncu Aytaç Arman'ın ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Ölüm haberini alan Cüneyt Arkın, "İçim yandı duyduğumda. Çok zarifti. Çok sade ve inceydi. Benim oğlumu oynardı." dedi.

Bir süredir kanser tedavisi gören Aytaç Arman, Maltepe'deki İstanbul Onkoloji Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın usta oyuncusu Aytaç Arman'ın vefatı sanatçı dostlarını da yasa boğdu.

Ölüm haberini Menderes Samancılar ve Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY) sosyal medya hesaplarından duyurdu. BİROY yaptığı açıklamada "Kurucu üyelerimizden, değerli meslektaşımız Aytaç Arman'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz." dedi.

"DUYDUĞUMDA İÇİM YANDI"

Sanatçı Cüneyt Arkın ise üzüntüsünü şu sözlerle ifade etti: "Çok üzüldüm, inanamadım. O kadar güzel bir hatıra bırakmış demek ki, içim yandı duyduğumda. Çok zarifti. Çok sade ve inceydi. Benim oğlumu oynardı. Harika bir beyefendiydi. O kadar güzel ve samimi bakardı ki adeta içim güzelleşirdi. Başımız sağ olsun."

"ÇOK AMA ÇOK ÜZGÜNÜM"

Başarılı oyuncu Türkan Şoray, Arman ile "Vukuat Var" ve "Gönderilmemiş Mektuplar" adlı iki filmde rol aldığını belirterek, "Biri çok gençlik dönemimizde biri de olgunluk dönemimizdeydi. Aytaç Arman hem gerçekten işine karşı çok saygılı, disiplinli hem de insanlara karşı çok saygılı ve sevgi doluydu. Çok değerli bir aktördü, işini çok severdi. Çok ama çok üzgünüm, hepimizin başı sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

"DUYGULARIMI NASIL TARİF EDECEĞİMİ BİLMİYORUM"

Kadir İnanır, "Çok değerli bir kardeşimizdi. Çok başarılıydı. Çok üzgünüm. Kaybını öğrendiğimiz andan itibaren duygularımı nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum. Çünkü o, o kadar saygın ve sevgili bir kardeşimizdi ki... Uzun zamandır hasta yatıyordu. Arkadaşlarıyla en son görüştüğümde gayet iyi olduğunu öğrendik ama maalesef kaybettik. Biz inançlı insanlarız. Sabır diliyorum herkese, yakınlarına. Onu kaybettiğim için çok üzgünüm." dedi.

"KIYMETLİ BÜYÜĞÜM, DEĞERLİ USTAM"

Ünlü komedyen Cem Yılmaz yaşadığı üzüntüyü, "Sevgili Aytaç Arman ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Sevenlerine baş sağlığı diliyorum." sözleriyle dile getirdi.

Sibel Can ise, "Sevdiğim, saydığım, kıymetli büyüğüm, güzel kalpli, değerli ustam, mekanın cennet olsun inşallah." dedi.

"ÇOK SEVDİĞİM BİR ARKADAŞIMDI"

Ünlü oyuncu Hale Soygazi Türk sinemasının büyük bir değerini kaybettiğini ifade ederek, "Çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

"ONU KAYBETTİĞİMİZE İNANMAK İSTEMİYORUM"

Sanatçı Filiz Akın da duygularını şu sözlerle aktardı: "Hala onu kaybettiğimize inanamıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ödül törenlerinde karşılaşırdık. Hala yakışıklı, hala o kadar gençti ki. Bir varmış, bir yokmuş misali işte. Film şeridi gibi geçiyor gözümüzün önünden hayat."

"AH CANIM SEN DE Mİ?"

Oyuncu Perihan Savaş da çok üzgün olduğuna işaret ederek, "Ah be arkadaşım, ah canım sen de mi? Kalbimde sakladım seni de. Yolun ışık, melekler yoldaşın, mekanın cennet olsun." dedi.

"BU YAPRAK DÖKÜMÜNÜN SONU YOK MAALESEF"

Oyuncu Selda Alkor ise şu ifadeleri kullandı: "Sen de mi sevgili Aytaç? Güle güle arkadaşım. Bu yaprak dökümünün sonu yok maalesef. Nurlar içinde git. Ailene, seni sevenlere, tüm geride kalanlara, sabırlar diliyorum. Türk sineması çok değerli bir aktörünü, çok önemli değerini kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun."