Gündem
22 Ağu 2013 18:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:21

USTA GAZETECİ ŞAKİR SÜTER ANILIYOR!

Usta gazeteci- yazar Şakir Süter'in vefatının 6. yılında, TGC Basın Müzesi'nde panel düzenlenecek.

2007 yılında hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki Yönetim, Onur ve Balotaj Kurulu üyelerinden gazeteci Şakir Süter,  27 Ağustos 2013 Salı günü saat 14.00’de Çemberlitaş'ta bulunan TGC Basın Müzesi’nde düzenlenecek panelle anılacak.
 
Panel, TGC Başkanı Turgay Olcayto’nun açılış konuşmasıyla başlayacak. TGC Onur Kurulu Üyesi Orhan Ayhan moderatörlüğündeki panele; TGC Önceki Başkanı Orhan Erinç, gazeteci Burhan Ayeri konuşmacı olarak katılacaklar.
 
ŞAKİR SÜTER KİMDİR?

Şakir Süter, 25 Ocak 1950 günü Bergama'da doğdu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nu bitirdi. Mesleğe 1970 yılında Akşam Gazetesi'nde muhabir olarak başladı. Dünya, Güneş, Hürriyet, Tercüman, Bugün, Gün, Günaydın ve Meydan Gazetelerinde çalıştı. Mesleğini Akşam Gazetesi'nde köşe yazarı olarak sürdüren Süter, Araştırma, Haber ve Köşe Yazısı dallarında TGC Başarı Ödülleri sahibi oldu. Süter, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde Balotaj Kurulu Üyeliği, Onur Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Saymanlık görevlerinde de bulundu. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanlığını da yapan Süter, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.