Gündem
28 Eyl 2013 18:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:40

ÜNLÜLER 'ÇILGIN TÜRK' TURGUT ÖZAKMAN'IN ARDINDAN NELER SÖYLEDİ?

Tuncel Kurtiz'in ardından bugün de Özakman'ın ölüm haberini alan ünlüler, twitter'da şu mesajları yayınladı..

14 Eylül tarihinden itibaren tedavi gören Turgut Özakman'ın koroner arter hastalığı ve kalp yetmezliği sebebiyle bugün saat 11.40'ta vefat ettiği bildirildi.

1 Eylül 1930 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Özakman'ın Kurtuluş Savaşı'nın anlattığı 'Şu Çılgın Türkler' adlı belgesel-romanı haftalarca en çok satanlar listelerinin ilk sırasında yer almıştı.

Dün yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz'in ardından bugün de Özakman'ın ölüm haberini alan ünlüler, twitter'da şu mesajları yayınladı:

@140darbe Bi kere de kötülere bi şey olsun lan! Turgut Özakman da gitmiş.

@Candundarca Efsane #ŞuÇılgınTürklerkitabı 'nın yazarı olan Yazar Turgut Özakman'ı kaybettik. Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

@fettahcan Turgut Özakman'a Allah'tan rahmet ailesine sabır dilerim...

@tturenc  Tuncel Kurtiz acısı bitmeden Turgut Özakman'ın acısı geldi.

@Armagan_caglaya "Çılgın Türk" Turgut Özakman Nur içinde uyu.....

@Balciceki Turgut Özakman'ı kaybettik,Allah rahmet eylesin,evinden yayın yapmıştık, sadece yayın için oksijen tüpünü kenara bırakmış, kitabı anlatmıştı

@halilsezaip Sonbahar'da bir yaprak daha düştü toprağa..Turgut Özakman..Allah rahmet eylesin..

@esraakkaya1 Şimdi duydum Turgut Özakman'ın vefatını çok üzüldüm böyle üstüste gittikleri gibi gelmiyor büyük ustalar yeryüzüne

@senocakkayra  Ne oluyor anlamıyorum ki sözlestiniz mi :( Turgut Özakman...

@ErdoganBayraktr  Dün Sanatçı Tuncel Kurtiz, bugün yazar-bürokrat Turgut Özakman'ı kaybettik. Allah rahmet eylesin, sanat ve edebiyat dünyasının başı sağolsun

@enderbaydeniz Çılgın Türk Turgut Özakman'ı da kaybetmişiz. Allah rahmet eylesin

@ahusungur1 Bir efsaneydi.. Çok büyük bir değerdi.. #MekanınCennetOlsunÇılgınTürk Turgut Özakman.. Nurlar içinde yatsın..

@DereogluBuket 'Şu Çılgın Türkler' kitabının yazarı Turgut Özakman 83 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş Allahtan rahmet dilerim

@mesutyar Yaprak Dökümü! Turgut Özakman ağabeyimiz vefat etmiş. Hakikatli bir kalem daha eksildi. Nur içinde yatsın...

@MetinUca Büyük usta Tuncel Kurtiz'in acısını yaşarken Turgut Özakman'ın kaybı haberi geldi. Ne kalleş Eylül'müş.Tiyatromuzun 2 çınarı eksildi biz de!

@leventozdilek Turgut Özakman ,Hocamız duruşuyla,oyunları,romanları insanlığıyla yol gösterdi Tuncel abiyi dağlara yolculadık hocayı öğrendik buluştular..