Televizyon
28 Kas 2020 15:01 Son Güncelleme: 28 Kas 2020 15:07

Ünlü profesörden flaş iddia! TV kanalları 'doktor pazarı' kurmuş!

Son yıllarda televizyon programlarında oldukça artan 'sağlık' formatlı programlarda fikirlerine danışılmak için çağırılan doktorlardan para alındığı iddia edildi.

Televizyonda yayımlanan sağlık programları zaman zaman tartışma yaratıyor.

Prof. Dr. Teoman Kadıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, televizyon programlarının ardında yaşananlara ışık tuttu.

“DOKTORLAR BU YAYINLARA PARA VEREREK ÇIKIYOR, BİLİN İSTEDİM”

Programların doktorları çıkarmak için para istediğini söyleyen Kadıoğlu, şunları kaydetti:

"Sekreterim aradı; 'hocam sizi Show TV'den aradılar. Ebru Akel'in sunduğu Kendine İyi Bak programına davet ediyorlar' dedi. Sor bakalım para istiyorlar mı dedim; 6000 TL cevabı geldi. Tv'lerde seyrettiğiniz doktorlar bu yayınlara para vererek çıkıyor, bilin istedim."

ALTYAZIDAN DA PARA TALEBİ

Prof. Dr. Cem Baykal ise Kadıoğlu'na verdiği yanıtta altyazı için dahi para istendiğini söyledi. Baykal, "Hocam altyazıdan telefonunuz ve adresiniz geçerse +2000 TL, muayenehanenizden görüntü de olursa +2000 TL daha ayrıntısına girmemişler mi?" ifadelerini kullandı.

“ÖZEL HASTANE ZİNCİRLERİNİN BU YAYINLAR İÇİN ÖZEL BÜTÇESİ VE ANLAŞMALARI OLUYOR”

Bunun üzerine Kadıoğlu ise, özel hastanelerin kanallarla anlaşma yaptığı söyledi:

"Eskiden TRT ve özel kanallar davet ederdi, görev bilip katılırdım. Son 10 yılda para almadan çıkartan kanal yok. Hekimlerin çalıştığı büyük özel hastane zincirlerinin bu yayınlar için özel bütçesi ve anlaşmaları oluyor; artık çoğunlukla onların doktorları çıkıyor programlara."