Kültür Sanat
23 Oca 2022 15:04 Son Güncelleme: 23 Oca 2022 15:38

Ünlü oyuncu ve yönetmen Patrick Molefe Shai hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen ve oyuncu Patrick Molefe Shai yaşamını yitirdi. Dünyaca çok izlenen dizilerin aranan oyuncusu Patrick Shai 'nin ölümü hayranlarının üzerinde şok etkisi yarattı.

Soul City ve Generations yapımlarının ünlü ismi Patrick Shai aniden öldü. Sevilen sanatçı ölümünden iki gün önce magazin dünyasını yerinden oynatan ünlü rapçi Cassper Nyovest ile kavgasından dolayı özür dilemişti. Patrick Shai'nin son sözleri sevenlerinin yüreğini dağladı. 

ÖNCE SOSYAL MEDYA YALANI SANILDI

Çok izlenen yapımların yönetmeni ve dizilerin aranan aktörü tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahipti. Sosyal medya Patrick Molefe Shai'nın vefat haberi ile çalkalanıyor.

Soul City, Generations, Zone 14, Ashes to Ashes ve Zero Tolerance dizilerininden tanıdığımız Patrick Molefe Shai ölüm haberi önce sosyal medya balonu olarak algılandı.

Ancak ünlü yönetmen ve oyuncunun ailesinin yaptığı resmi açıklama sonrası sanat dünyası yasa gömüldü. Ünlü ismin ölüm nedeni ise bilinmiyor ancak beklenmedik olduğu kesin.

Patrick Molefe Shai, diğer yandan Free Film Makers of South Africa'nın kurucu üyelerinden biriydi.

Cry the Beloved Country gibi filmlerde ününe ün katan Patrick Molefe Shai, en son The River'da Phasha karakterine can vermişti. 

ÜNLÜ RAPÇİ CASSPER NYOVEST'TEN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Kısa süre önce ünlü rapçi Cassper Nyovest ile kavgayası ile magazin gündemine oturan Patrick Molefe Shai, yaptığı çirkin açıklamalar nedeni ile Cassper Nyovest'ten ve annesinden özür dilemişti. 

ÖLMEDEN İKİ GÜN ÖNCE VERDİĞİ RÖPORTAJ İLE 'PİŞMANIM' DEMİŞTİ

Patrick Molefe Shai, daha iki gün önce verdiği röportajında ise pişmanlıklarını dile getirmişti.

Patrick Molefe Shai'nın medyaya yansıyan son sözleri ise "Ağzımdaki iğrenç kelimeleri silebilecek kadar özür yok, bunları söylememeliydim çünkü benim savunduğum şeye de aykırı. Bunu yapmam yanlıştı ve daha iyi bilmeliydim. Son ifademden dolayı pişmanlık ve utançla doldum, saçma sapan bir konuşmaydı ama göndermeden önce kontrol etmeliydim. İnsanları güldürmek içindi ama yanlış bir yol aldı” diyor.