Ünlü oyuncu, 5 yıl sonra Akıncı ile ekrana dönüyor

Son 5 senedir çok yoğun tiyatro programı sebebiyle gelen projelerin hiçbirini kabul etmeyerek ekranlarda yer almayan Murat Parasayar, ekran orucunu Akıncı ile bozuyor.

Ünlü oyuncu, 5 yıl sonra Akıncı ile ekrana dönüyor - Sayfa 1

ATV'de Cuma günleri ekranlara gelen Akıncı adlı diziye usta bir isim daha katıldı. Ortaya çıkan bazı kulis bilgilerine göre usta oyuncu Murat Parasayar, Akıncı dizisine Yusuf karakteriyle katıldı

110
Ünlü oyuncu, 5 yıl sonra Akıncı ile ekrana dönüyor - Sayfa 2

Son 5 senedir çok yoğun tiyatro programı sebebiyle gelen projelerin hiçbirini kabul etmeyerek ekranlarda yer almayan Murat Parasayar, Kurtlar Vadisi Pusu adlı popüler dizide Sarp Günsel karakteri ve 2016'da Kanal D'de ekranlara gelen Hayatımın Aşkı adlı dizide Zengin İşadamı Rahmi karakteriyle öne çıkmıştı.

210
Ünlü oyuncu, 5 yıl sonra Akıncı ile ekrana dönüyor - Sayfa 3

Murat Parasayar Kimdir?

Murat Parasayar, 1966 yılında Bursa‘da doğmuştur. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Murat Parasayar çok sayıda reklam filmi, katalog ve defile çalışmasında görev aldı. Sunuculuk da yapan Murat Parasayar, 1992 yılında “Barışta Savaşanlar” isimli dizideki başrol ile dizi oyunculuğuna başladı.

310
Ünlü oyuncu, 5 yıl sonra Akıncı ile ekrana dönüyor - Sayfa 4

1995 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Seden‘in yaptığı “Gül ve Diken”adlı dizide Aydan Şener ile birlikte başrolde olarak oynadı. Ayrıca dizide Müge Arda, Yusuf Sezgin, Tomris Oğuzalp, Osman Seden, Efkan Efekan, Ali Karagöz gibi oyuncular da rol aldı. 

410