Magazin
11 Mayıs 2020 17:37 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2020 17:40

Ünlü müzisyen hayatını kaybetti!

Kiralık Aşk, Poyraz Karayel, Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman başta olmak üzere, birçok dizi ve filmin müziklerine imza atan müzisyen Alpay Göltekin yaşamını yitirdi.

Google Haberlere Abone ol

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Aşkın Yolculuğu Yunus Emre ve Mehmetçik Kûtulamâre projelerinde, yarattığı müzikler ile yer alan Alpay Göltekin hayata gözlerini yumdu.

Acı haberi Bozdağ Film'in sahibi Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabından duyurdu.

Alpay Göltekin kimdir?

2 Nisan 1972 yılında İstanbul'da doğan Alpay Göltekin son olarak Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin müziklerini yapıyordu.

Uzun yıllar müzik ve sahne çalışmalarında bulundu. 2002 yılından itibaren 2 yıl boyunca Melih Kibar'ın müzikal asistanlığını yaptı. Bu süre zarfında Gülüm (Soundtrack) ve Saat Sabahın Dokuzu albümlerinin yapımında koordinatör ve yardımcı tonmayster olarak görev aldı. Çeşitli jingle çalışmalarına vokal yaptı. 2004 yılından itibaren, serbest çalışmaya başladı ve çeşitli prodüksiyon firmaları/ ajanslar için TV reklam, dizi ve radyo spot müzikleri hazırladı. 2006 yılında Alp Yenier ile birlikte REC Müzik Prodüksiyon'u kurdu. Çalışmalarına 2010 yılına kadar birlikte devam ettiler. Daha sonra müzisyen eşi Zeynep Alasya ile ortaklığı devam etti. Günümüze kadar birçok film, dizi ve reklam müziklerine birlikte imza attılar.