Magazin
11 Ara 2016 11:12 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:15

Ünlü mankenden 2,5 milyon liralık boşanma davası: Mesleğimi yapmama izin vermiyor

Eski manken Ebru Destan ile 16 Haziran 2011'de evlendiği galerici Mete Okay İnan, boşanmak üzere mahkemelik oldu.

Ebru Destan, 5 yıllık eşi Mete Okay İnan'a boşanma davası açtı. Eski manken, "Mesleğimi yaptırmıyor." dediği eşinden 2.5 milyon lira tazminat istedi. İnan da karşı dava açtı, "Ebru lüks yaşam istiyor." diyerek 600 bin lira tazminat talep etti. Bakırköy Aile Mahkemesi'nde iki hafta önce dava açan Destan, dilekçesinde, eşinin kendisine ve oğullarına ilgi göstermediğini öne sürdü.

''MESLEĞİMİ YAPMAMA İZİN VERMİYOR''

Eski manken, İnan'ın tartıştıkları zaman ağır hakaretlerde bulunduğunu, ayrıca mesleğini yapmasına izin vermediğini iddia etti. Kendini ağır baskı altında hissettiğini söyleyen Destan, boşanmak için 2 milyon lira manevi, 500 bin lira maddi tazminat istedi.

Ayrıca her bir çocuk için ayrı iştirak nafakası, kendisi için de yoksulluk nafakası talebinde bulundu. Destan çocuklarının velayetini de istedi.

ÇEKİLMEZ HALE GELDİ

Ailesi istemediği halde Ebru Destan'la gizlice evlendiği iddia edilen Mete Okay İnan da karşı davayla cevap verdi. İki çocuğun velayetini isteyen İnan, asıl eşinin kendisine hakaret ettiğini, tehditkâr söylemlerde bulunduğunu öne sürdü.

Ebru Destan'dan 100 bin lira maddi tazminatın yanı sıra 500 bin lira manevi tazminat isteyen İnan, ayrıca eşinin çocuklarıyla ilgilenmediğini ve lüks yaşam isteğinin evliliği çekilmez hale getirdiğini iddia etti. Çekişmeli boşanma davası, önümüzdeki günlerde görülecek.