Magazin
14 Haz 2021 19:31 Son Güncelleme: 14 Haz 2021 22:10

Ünlü keman virtüözü Selçuk Tekay son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitiren ünlü keman virtüözü Selçuk Tekay, son yolculuğuna uğurlandı.

Fatih’teki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin en önemli keman virtüözlerinden olan ve birçok unutulmaz şarkının bestecisi Selçuk Tekay düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Müzik sektöründe birçok sanatçının orkestrasında şeflik yapan besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü keman virtözü'nün ölüm haberini ünlü sanatçı Emel Sayın sosyal medya hesabından duyurdu. Sayın büyük üzüntü duyduğunu belirterek aileye baş sağlığı dilemişti.

'Beraber yürüdük biz bu yollarda', 'Vurgun' ve 'Yorgunum Dostlarım' adlı şarkılarında aralarında olduğu çok sayıda unutulmaz besteye imza atan Selçuk Tekay için Silivrikapı Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Tekay'ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Cenaze namazında ünlü bestekarın oğlu Mert Maner'in hayli üzgün olduğu ve güçlükle ayakta durduğu görüldü. Tekay'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Silivrikapı Mezarlığına defnedildi.