Polemik & Kulis
24 Mayıs 2020 17:59 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020 18:45

Ünlü iş adamı Cem Uzan 59 yaşında dede oldu: 'Bayram şekeri oğlum ve gelinimden'

Ünlü iş adamı ve Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın dede olduğu öğrenildi.

Ünlü iş adamı Cem Uzan 59 yaşında dede oldu: 'Bayram şekeri oğlum ve gelinimden'

Uzun yıllardan bu yana yurt dışında yaşayan ünlü siyasetçi ve iş adamı Cem Uzan, dede oldu.

Uzan’ın büyük oğlu Sinan Uzan ve eşi Luisa Uzan’ın kız bebekleri dün İstanbul’daki Amerikan Hastanesi’nde dünyaya geldi.

Bebeğe Alev isminin verildiği öğrenildi.

59 yaşında dedelik heyecanı yaşayan Cem Uzan ise “Torunum Alev Uzanın dünyaya gelişi benim için çifte bayram oldu, bayram şekerini oğlum ve gelinim verdiler, büyük mutluluk” ifadelerini kullandı.  

2009’DAN BERİ YURT DIŞINDA

Star TV ve Star Gazetesi’nin yanı sıra İmarbankası ve TELSİM gibi dev şirketlerin eski sahibi Cem Uzan 2002 yılında Genç Parti’yi kurarak siyasete atıldı.

3 Temmuz 2003'te İmar Bankası ve Adabank'a Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konuldu.

Şubat 2004’te ise TMSF; İmar Bankası soruşturmasını genişletti. Soruşturma çerçevesinde Uzanlar’ın birçoğu hakkında ihtiyati tedbir kararı bulunan 219 şirketinin yönetimine el konuldu.

2. Ergenekon iddianamesinde, Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik ettiği iddia edildi. Daha sonra ise, Eylül 2009’da gizli yollardan Türkiye’yi terk etti ve bir süre Interpol tarafından arandı.

12 Ekim 2009 tarihinde, Fransa'ya yaptığı siyasi sığınma başvurusu kabul edildi. İktidar tarafından siyasi lince uğradığını iddia eden Cem Uzan’ın sığınma talebi Fransa tarafından kabul edildi.

Uzan yaklaşık 11 yıldır yurt dışında bulunuyor.