Medya
13 Tem 2016 08:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:22

Ünlü genel yayın yönetmeni duyurdu: Yeni bir gazete ve TV kanalı geliyor!

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Albayraklar Grubu'nun yeni bir günlük gazete ve yeni bir TV kanalı kuracağını açıkladı.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Albayraklar Grubu'nun yeni bir günlük gazete ve yeni bir TV kanalı kuracağını açıkladı.

"Yeni Şafak sürprizlere hazırlanıyor" başlıklı yazısında Karagül'ün, "AK Parti Türkiye'ye siyasi iktidarın, ekonomik iktidarın zirvesini yaşattı. Ama kültürel alanda, özellikle medya alanında son yıllarda ciddi bir hafifleme yaşandığını not etmeliyim" ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

Yeni Şafak, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinirken, Başbakan Binali Yıldırım'a da bakanlığı döneminde yaptığı sert muhalefetle dikkat çekmişti. Bu nedenle de Albayraklar Grubu sık sık Ak Troll'lerin hedefi olmuştu.

İşte Karagül'ün bugünkü yazısından ilgili bölümler:

"(...)YENİ BİR GAZETE GELİYOR!


Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. Yeni atılımlar yapacağız, yeni yayınlarla öne çıkacağız.

Burada bir sevindirici haberin ilk duyurusunu yapayım. Yakında yeni bir gazete katılacak aramıza. Albayrak yayın grubu, Yeni Şafak'ın yanında bir günlük gazete ile daha da güç kazanacak. Şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

Ayrıca, bir yeni televizyon planımız da var. Yine daha önceden planladığımız “ekonomi kanalı” projemizden vazgeçmiş değiliz ve yerli bir ekonomi kanalını aramıza katmanın planlarını yapıyoruz.(...)

DÜZEYSİZLEŞME TEHLİKESİ!

AK Parti Türkiye'ye siyasi iktidarın, ekonomik iktidarın zirvesini yaşattı. Ama kültürel alanda, özellikle medya alanında son yıllarda ciddi bir hafifleme yaşandığını not etmeliyim.

Bu, çok talihsiz bir durumdur. “Kalıcı iktidar alanı” üzerine güçlü alt yapılar kurulamazsa, siyasi iktidar alanının çok büyük yara alacağını söylemeye bile gerek yok. Türkiye'nin çokuluslu, çok boyutlu onca sorunu varken medyamızdaki bu düzeysizleşme tehlikesine dikkat çekmek istiyorum.

Maalesef, siyasi harekete, toplumsal dönüşüme öncülük etmesi gerekenler, perspektif, fikir önermesi gerekenler, dar alanda çatışmaları provoke eder hale gelmiştir. Ve bu çatışma hali, onlar için kazanç kapısıdır. Üretemeyenlerin başvurduğu bir yöntemdir bu ve nedendir bilmem, onlar teşvik edilmektedir. Bu gidişin sonu çok büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.

DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

Biz bu küçük hesapların döndüğü alana girmeyeceğiz. O uzun yürüyüşümüze devam edeceğiz. Sataşmaları, provokasyonları duymayacağız bile. Herkes birbirinin ayağına kurşun sıkarken bizler daha da merkezileşme, kökleşme, uzun vadeli hesaplar için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Biz “sadece gazetecilik” yapacağız, insan yetiştireceğiz, medya alanında yeniliklere yelken açacağız, Türkiye'yi değiştiren ana akım siyasi harekete daha güçlü destek vermenin yollarını arayacağız.

Yeni bir gazete, yeni bir televizyon ve yeni bir internet haber sitesi. Sürprizlerimiz devam edecek. Görüyorsunuz ya, orta oyunculara harcayacak hiç vaktimiz yok…"