Magazin
01 Kas 2017 12:35 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:14

Ünlü futbolcu 'eşcinsel' haberlerine ateş püskürdü: Alçak bir saldırının...

Süper Lig'de forma giyen deneyimli futbolcu, eşcinsel iddialarına sert bir yanıt verdi.

Konyaspor forması giyen Ali Turan, Takvim Gazetesi'ndeki eşcinsel olduğu için eşinden boşandığı iddialarına sert tepki gösterdi.

Turan, "Aile kurumu, kadın erkek ilişkileri, doğup büyüdüğüm coğrafya gereği bağlı olduğumuz değerler silsilesi nedeni ile en ufak bir beyanım olmadı. Kendimi, cinsel tercihimi anlatmaktan ar ederim. Geçmiş yaşantım, en büyük delilimdir." ifadelerini kullandı.

Açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun ve Değerli Basın Mensuplarının dikkatine.
Malumunuz olduğu üzere 2015 yılında sizlerin de huzurunda yapmış olduğum bir evlilik teklifi ile hayatımı Rana Altıntaş ile birleştirmiştim.
Her evlilikte olabileceği gibi bizim evliliğimizde de mahkemece şiddetli geçimsizlik olarak tanımlanan bir takım anlaşmazlıklar meydana geldi ve mahkemece gizlilik kararı verilen bir yargılama neticesinde boşandık.
Aile kurumu, kadın erkek ilişkileri, doğup bilüyüdüğüm coğrafya gereği bağlı olduğumuz değerler silsilesi nedeni ile ne evliliğim hakkında ne ayrılığım hakkında en ufak bir beyanım olmadı.
Ancak bugün Takvim gazetesinin bir eki olan Saklambaç'ta DOĞAN SAVAŞ imzası ile yayınlanan alçak bir saldırının hedefi oldum. Bu saldırıda benim ağzımdan hiç kullanmadığım bir cümle kullanılmış gibi ifade edilmiş. Haber başlığından başlamak üzere tamamı yalan ve çarptırmalarla dolu bir takım ifadeler kullanılmıştır.
Bu Suçu işleyen başta adı geçen muhabir olmak üzere tüm şüpheliler gerekli cezaya çarptırılacaktır. Buna ilişkin başvurularımız derhal bu sabah yapıldı.
Aynca ibreti alem olsun diye, insanların izzeti nefsi ile oynanmasının bu kadar kolay olmadığını göstermek adına bu işin müsebbiplerine tazminat davası da açacağımı sizler aracılığı ile paylaşmak isterim
Kendimi, cinsel tercihimi anlatmaktan ar ederim. Ancak geçmiş yaşantım en büyük delilimdir.
En derin saygı ve hürmetlerimle
Ali Turan