Magazin
28 Şub 2024 13:51 Son Güncelleme: 28 Şub 2024 13:55

Ünlü emlakçının başı iş arkadaşıyla dertte... 'Seni kocana yar etmeyeceğim'

Ahmet T. A., takıntı haline getirdiği mimar Esra K.'yi ‘Seni kocana yâr etmeyeceğim' diyerek tehdit etti. Mimarın şikayetçi olduğu Ahmet T. A. hakkında 16 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul'da yaşayan ünlü iç mimar Esra K., işi sebebiyle Ahmet T.A. ile tanıştı. Ahmet T.A., Esra K.'yi takıntı haline getirdi ve sürekli aramaya başladı. Esra K.'yi günde en az 22 kez arayan Ahmet Turan A., ünlü mimarın Beşiktaş'ta bulunan işyerinin önünden sürekli geçerek ısrarlı takipte bulunmaya başladı.

"BU EVİ SANA DAR EDERİM"

Mimarın işyerinin kapısını zorlayan Ahmet T.A., uzun süre kapının önünden ayrılmayarak zorla içeri girmeye çalıştı. Ahmet T.A., Esra K.'ye gönderdiği mesajlarda, "İşini bırakacaksın, bırakmazsan başına geleceklere katlanmak zorundasın... Bu evi dar ederim, sen benim kadınım olacaksın. Seni p..., sümsük kocana yâr etmeyeceğim" diyerek hakaret, cinsel taciz ve tehditlerde bulundu.

Akşam'ın haberine göre, büyük korku yaşayan Esra K., savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ahmet T. A. hakkında 'kadına karşı tehdit, sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, ısrarlı takip ve cinsel taciz' suçlarından 16 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Yargılama süreci devam ederken Ahmet T.A.'nın tacizlerine devam etti.

BANKA BİLGİLERİNİ DE ELE GEÇİRMİŞ

Mimar Esra K., tekrar suç duyurusunda bulundu. Dilekçesinde Ahmet T.A.'nın eşine karşı da husumet beslediğini belirten E.K., "Ahmet T. A., farklı kanallardan mesajlar göndererek tacizlerini sürdürmüştür. Eşimin banka hesaplarımı sorgulatan Ahmet T.A., müşteri sırrı niteliğindeki kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmiştir. Bu kişinin her an ne yapacağı belirsiz olup bana karşı tehdit ve zarar verme tehlikesi devam etmektedir. Aileme ve bana karşı hakaret ve tehditler savuran, kişisel verileri usulsüz şekilde ele geçiren Ahmet T. A.'dan şikayetçiyiz. Cezalandırılmasını talep ediyorum" dedi.