Magazin
18 Eyl 2017 09:42 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:07

Ünlü aktör İstanbul Narkotik Polisi'nde! Tarihi fotoğraflar ortaya çıktı!

Robert de Niro’nun İstanbul’da Narkotik Polisi ile fotoğrafları ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü artist Robert de Niro İstanbul’a gelmiş ve Narkotik Polisi ile çeşitli mekanlarda Türk Polisinin şapkasını giyerek kimlik kontrolü yapmıştı..

Haberi yakalayan ünlü gazeteci Burak Ersemiz de yapılan bir rica üzerine haberi yayınlamamıştı..

Ünlü gazeteci yıllar sonra bu durumu Arkagüverte'de anlattı ve fotoğrafları da ortaya çıkardı..

Burak Ersemiz o yıllarda gerçekleşen olayı şöyle anlattı:

Robert de Nİro İstanbul’da kimlik kontrolü yaptı.

Bir rica üzerine yapılmayan tek haber…

1995 yılıydı yeni açılan Vatan caddesindeki emniyet müdürlüğü binasına kaçakçılık şubelerinin yeni taşındığı günlerden biriydi.

İnterpol Şube Müdürü Mehmet Başar’dı.

Gece geç saatlerde son kez şubeleri dolaşıp eve gitmek üzere hazırlık yapıyordum. Mehmet Başar’ın makam odasında hareketlilik sezince sekreterinin “dur” demesine fırsat bile vermeden içeri daldım.
İçeri girdiğimde Amerikan Konsolosluğu’ndan tanıdığım birkaç sima ile birlikte sırtı bana dönük bir kişi, Mehmet Bey ile sohbet ediyordu.

Amerikalılar da beni tanıdığı için bir anda bakışlar değişti ve beni kapıdan dışarı çıkarmak için bir hareketlenme oldu tam o sırada Mehmet Başar’ın yanında oturan kişinin Robert De Niro olduğunu anladım.

Korumaların ve Amerikalıların telaşlı tavrına karşın Mehmet Başar nazikçe beni içeri davet ederek Robert De Niro ile tanıştırdı.

İnterpol adına Amerika’da görev yaptığı yıllarda Robert de niro ile tanışıp dost olduğunu ve bu anlamda kendisine bir ziyaret yaptığını söyledi. Bu ziyaretin bir amacı da Niro’nun yeni çektiği bir filmin Türkiye’de geçecek sahnelerinin Türk polisi ile birlikte bir ön hazırlığıydı. O gece Mehmet Başar’ın ricası ile haber yapmadım.

Ancak Niro, Narkotik Şube ekipleriyle birlikte mekanlarda gezip kimlik kontrolü yaptı. Kafasında kasket ve gece olmasına rağmen gözünde güneş gözlüğü olan Robert De Niro polis yeleği giymiş elinde telsiz, Kemancı ve bir çok gece kulübünde insanlara kimlik kontrolü yapmıştı. Hatta “kımlik kımlik” diyerek bizzat kendisi almıştı Nüfus kağıtlarını.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR: