Polemik & Kulis
23 Şub 2019 11:11 Son Güncelleme: 23 Şub 2019 12:52

Ünlü akademisyenden tartışma yaratacak çıkış! Hırsızların elini keselim!

Tartışma programlarıyla tanınan akademisyen Selman Öğüt’ten tartışma yaratacak bir çıkış geldi.

Ülke TV ekranlarında yayınlanan ve Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programının konu başlıklarından biri de son dönemde artan hırsızlık olayları oldu.

Programın yorumcularından  Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hasan Öztürk, yaşanan hırsızlık olaylarının devlete olan güveni sarstığını belirterek yetkilileri uyardı. Öztürk, "Devlet vatandaşın canını malını korumakla yükümlüdür. Hırsızların serbest bırakılması devlet otoritesini sarsar, adalete güveni yok eder. Bu işin hem emniyet ayağı var hem de yargı ayağı var. Bu hırsızlık olaylarından canı yanan vatandaş suçu iktidarda arıyor. Bu çok önemli bir konu yetkililer bu işe çok acil çözüm bulmalı." dedi.

Medipol Üniveristesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Hırsızların ellerinin kesilmesini savunan Öğüt, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “Dün akşam @turgaygulerin Sıradışı Programında konuşulanlar: ‘İstanbulun her ilçesinde her gün ortalama 250 hırsızlık vakası oluyor. Çoğunu bu işi meslek edinenler yapıyor. 40 defa yakalanan var.’ Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?” ifadelerini paylaştı.

İşte o paylaşım: