Gündem
25 Şub 2015 15:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:05

Umut Oran'dan Ethem Sancak'a "suç örgütü" davası!

CHP'li Umut Oran, medya grubu sahibi hakkında 'örgüt' kurduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunu, müşteki Umut Oran adına vekili Av. Haluk Pekşen bugün Ankara Başsavcılığı'na yaptı. Konu hakkında yazılı bilgi veren Umut Oran, “İktidarı elinde bulunduran muktedirler, Goebbels taktikleriyle ne kadar büyük yalan söylerse söylesin bu iftirayı atanlardan hesap soracağım. Ethem Sancak ve sahibi olduğu havuz gazetelerinin yöneticileri hakkında çete kurup, suç uydurdukları gerekçesiyle bugün suç duyurusunda bulundum. CHP Genel Merkezi de 30’u aşkın suç duyurusunda bulundu, ben de hem idari, hem adli her yoldan 18 ayrı girişimde bulundum. Bu işin peşini bırakmayacağız.” dedi.

SUÇ DUYURUSU YAPILAN İSİMLER:

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 267, 220, 316. ve 271. maddelerine göre yapılan suç duyurusunda şikayet edilenlerin isimleri ve görevleri şöyle sıralandı:

Ethem Sancak (Akşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi)

Murat Kelkitlioğlu (Akşam Gazetesi Gen.Yay.Yön.)

Onur Demirhisar (Akşam Gazetesi Yazı İşl. Mdr.)

Turgay Güler (Güneş Gazetesi Gen.Yay.Yönetmeni)

Zafer Polat (Güneş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü)

Murat Sancak (Star Medya Yayıncılık A.Ş.)

Nuh Albayrak (Star Gazetesi Genel Yayın Yön.)

Yücel Koç (Star Gazetesi Yayın Koordinatörü)

Filiz Güler (Star Gazetesi Yazı İşleri Müdürü)