Televizyon
22 Mar 2013 11:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:05

UMUR BİRAND'A TEPKİ YAĞIYOR; "BABAN OLSA BÖYLE Mİ YAPARDI?"

Umur Birand babasının ölümü ardından sunmaya başladığı 32. Gün'e seçtiği konu ile eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Yıllarca Birand'la özdeşleşen ve perşembe gecelerine damga vuran bir program olan 32. Gün'de, böylesine ağır bir gündemin olduğu gece "özel güvenlik" konusunun konuşulması dikkat çekti.

Türkiye çok kritik bir eşikten geçerken, tüm Türkiye Diyarbakır'da yapılan Nevruz kutlamalarında okunan mesajlara kulak kesilmişken, haber denilince akla kuşkusuz gelen ilk isim olan Mehmet Ali Birand'ın ardından 32. Gün'ün böyle bir konuyla ekrana gelmesi yakışık almadı. Birand'ın oğlu Umur Birand'a Twitter'dan tepki yağdı.

"BABAN OLSA BÖYLE Mİ YAPARDI?"

Kullanıcılar, Kürt meselesi ve PKK'nın silah bırakma süreci gibi konuların sıcaklığını taşıdığı günde, gündemin olabildiğince dışında bir program için Umur Birand'a "Baban olsa böyle mi yapardı, bari programın adını değiştir" gibi ifadelerle sert çıktı.

İşte Twitter'da 32. Umur Birand'a verilen tepkilerden bazıları;

@koknarcam@birand32gun babanızbu sıcak günde özel güvenlik üzerine mi program yapardı sizce.O yüzden o programı 32. gün olarak devam ettirmeyin.

‏@gochan_yildirim @Cemrebirand1 oğlunuz değilde 32.gün okulundan biri yapana kadar o programı seyretmeyeceğim..

@janetnahum birand'ın oğlu kapat o hesabı rahmetli babanı rezil etme! türkiye barışı konuşurken umurcuk akşam 32.gün'de özel güvenlikçileri konuşacakmış

@halukhuyut @birand32gun Programı devraldığnzda ağır eleştrdm sizi.Haklı çıkardınz. Böyle bir günde bu nasıl bir tweet.Usta'yane büyük SAYGISZLIK BU