Gündem
23 Mayıs 2024 07:39 Son Güncelleme: 23 Mayıs 2024 07:40

Ümit Özdağ’dan çarpıcı Sinan Ateş çıkışı! ‘AK Parti ve MHP baskısı…’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti ve MHP'yi işaret ederek "İktidar bloğunun baskısı kalkmadan Sinan Ateş davasının sonuçlanması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ yaşanan sürece ilişkin, AK Parti ve MHP'yi işaret ederek "İktidar bloğunun baskısı kalkmadan Sinan Ateş davasının sonuçlanması mümkün değil" şeklinde bir yorum yaptı.

Özdağ, TELE1’de katıldığı canlı yayında gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Sinan Ateş hakkında konuşan Özdağ, AK Parti’nin ve MHP’nin baskısı ortadan kalkmadan davanın sonuçlanamayacağını ifade etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Sinan Ateş davasının kamuoyunun vicdanını kanatan dava olduğunu, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nı yapmış akademisyen bir genç adamın Torbacılar tarafından öldürüldüğünü, herkesin olayın nasıl olduğunu bildiğini belirtti.

"BELKİ İSMİ OLAN SİYASİLER TAM AKLANACAK"

“Bu siyasal yapılanması değişmeden bu dosyanın gerçekten sonuçlandırılması da mümkün değil” diyen Özdağ, “Siyasi baskı kalksa belki ismi olan siyasiler tam aklanacak. Bulaşanlar da ceza alacaklar. Cumhuriyet Başsavcıları polisten HTS kayıtlarını alamaz. Sinan Ateş’in HTS kayıtlarını alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Özdağ, Ateş cinayetindeki siyasi baskının Saray’dan mı yoksa MHP’den mi yapıldığı sorusuna ise iktidar bloğunun ortak baskısı olduğunu, bu baskının ortadan kalkmadan da davanın sonuçlanmasının mümkün olmadığını ifade etti.

İşte o açıklamalar…