Politika
01 Ara 2023 23:28 Son Güncelleme: 01 Ara 2023 23:31

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile ilgili, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” ve “Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarıyla soruşturma açtı.

Partisinin temel politikasını mülteci düşmanlığı üzerine kuran Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı.

Özdağ'ın sosyal medyadan paylaştığı evraka göre Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aykut Cihangir, soruşturmaya gerekçe olarak "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçları gösterildi.

Özdağ da evrakı paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan’ın yanlış politikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında. Bir çok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerde. 3 kay hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz."

 

ETİKETLER
#Ümit Özdağ