Gündem
07 Mayıs 2019 10:17 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2019 16:46

Ülker Ailesi'nde miras kavgası

Merhum iş insanı Sabri Ülker'in kızı Ahsen Özokur'dan olma torunu Ömer Özokur (44) dedesinden kendisine kalan hissenin elinden alındığını öne sürerek dava açtı.

Ülker Ailesi'nin sahibi olduğu Yıldız Holding, miras kavgası ile gündemde. Merhum iş insanı Sabri Ülker'in kızı Ahsen Özokur'dan olma torunu Ömer Özokur (44) dedesinden kendisine kalan hissenin elinden alındığını öne sürerek dava açtı. Ömer Özokur, dedesinin kendisine de 175 bin adede denk gelen yüzde 3.5'luk Yıldız Holding hissesini bıraktığı iddiasında. Özokur, kendisine ait hissenin adına tescili için önce ihtarname çekti. Murat Ülker ve Yıldız Holding'e hitaben gönderilen ihtarnamelerde sonuç alınamayınca geçen yılın sonunda yargı yoluna gitti.

Sabah’tan Erhan Öztürk’ün haberine göre; dava İstanbul Anadolu Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açıldı. Özokur'un avukatı, müvekkilinin hissedar olarak tespitine ve kendisine ait hissenin pay defterine kaydedilmesini istedi. Dilekçede, miras yolu ile Özokur'a kalan hissenin akıbetinin belirsiz olduğu kaydedilerek, "Müvekkilin iradesi sakatlanarak bir kısım evrak müvekkile imzalatılmış" denildi.

BEDELİ 2.5 MİLYAR LİRA

Dava dilekçesinde söz konusu hissenin Özokur adına tescil edilmemesi halinde, hisse bedeli olan 2.5 milyar liralık tazminatın ödenmesi talep edildi. Ömer Özokur, ticaret mahkemesinde açtığı davanın geri çekilmesi için baskı gördüğünü öne sürdü. Özokur aralarında annesi Ahsen Özokur ile dayı Murat Ülker'in de olduğu 4 kişi hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

YILDIZ HOLDİNG'DEN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Sayın Ömer Özokur ailenin bir üyesidir.

Kendisi ailenin değerli bir ferdidir, ancak Aileye ve/veya Yıldız Holding’e ait ya da iştiraki olan şirketlerde herhangi bir temsil, hisse ve imza yetkisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna yansıyan iddialar asılsızdır.

Kendisi zaman zaman bir takım sağlık sorunları yaşamakta ve tedavi görmektedir. Böyle dönemlerde; bazen anlamsız bazen de kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilecek durumlara maruz kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda bir hayal dünyasına sığınıp gerçekle ilgisi olmayan iddialarda ve/veya söylemlerde bulunabilmektedir. Sonuç olarak kendisine, ailesine, ailesinin ismine ve itibarına gölge düşerecek ve hatta zarar verecek söylem veya eylemlere girişmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yıldız Holding

Kurumsal İletişim