Gündem
09 Mayıs 2020 10:08 Son Güncelleme: 09 Mayıs 2020 11:30

Ülke TV ve Kanal 7'den 'Sevda Noyan' açıklaması: Asla tasvip etmiyoruz, özür dileriz!

Arafta Sorular programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan “darbe söylentileri” üzerine yapmış olduğu sözleri üzerine Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu'ndan açıklama geldi.

Ülke TV ve Kanal 7'den 'Sevda Noyan' açıklaması: Asla tasvip etmiyoruz, özür dileriz!

Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu, Esra Elönü'nün programında ölüm tehditleri savuran, "Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" diyen Samanyolu TV'de bir dönem Kapılar ve Köprüler isimli program yapan Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan'ın sözleri üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke Tv ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz" ifadelerine yer verildi.

İşte Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu'ndan yapılan açıklama:

3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular Programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan “darbe söylentileri” üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiç bir şekilde uyuşmamaktadır.

Sevda Noyan’ın “darbe ve darbecileri” eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz.

Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke Tv ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz

Ülke Tv Yönetimi