Ukrayna'da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kuruyor

Önümüzdeki temmuz ayında Ukrayna'da erken parlamento seçimleri yapılacak. Ünlü pop yıldızı Olga Polyakova da parti kurup siyasete atılacağını açıkladı.

Ukrayna'da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kuruyor - Sayfa 1

Ukrayna’da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kurup siyasete atılma kararı aldığını açıkladı. Kararını Instagram hesabından duyuran ünlü şarkıcı, “Hayatımda birçok yenilik oldu. Tüm bunları açıkça ‘Otdohni’ dergisiyle söyleşimde anlattım” dedi.

18
Ukrayna'da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kuruyor - Sayfa 2

Ukrayna’da önümüzdeki Temmuz ayında yapılacak erken parlamento seçimleri öncesi siyaset sahnesi renkleniyor. Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin yeniden vatandaşlık verdiği eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin partisinin yanı sıra, ülkenin en ünlü şarkıcılarından biri de seçimlerde aday olmaya hazırlanıyor.

28
Ukrayna'da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kuruyor - Sayfa 3

İlk kadın partisi olacak: Kendi partisini kurmaya hazırlandığını belirten Polyakova, “Parlamento seçim yarışı başlıyor. Hakkında hiçbir şey bilmediğim bir amaca için oy vermekten bıktım. Milyonlarca insan kime oy verdiklerini bilmek istiyor. Bu konuyla ilgilenecek bir parti kurmaya başladığımı resmen açıklıyorum. Bu, Ukrayna’daki ilk kadın partisi olacak. Şaka yapmıyorum” diye yazdı.

38
Ukrayna'da ünlü pop yıldızı Olga Polyakova parti kuruyor - Sayfa 4

''Neden bize biçtikleri rolü kabul ediyoruz'': Katıldığı bir kadın forumunda da konuyu gündeme getiren ünlü şarkıcı, “Kuralları erkeklerin belirlediği bir ülkede yaşıyoruz. Neden bize biçtikleri rolü kabul ediyoruz? Seksi görünmeyi seviyoruz. Ama bizi yalnızca ‘seks objesi’ olarak görmelerinden hoşlanmıyoruz. Ukrayna’da kadınlar her gün cinsiyetçi şovenizmle karşılaşıyor” dedi. 

48