Gündem
14 Eyl 2020 11:08 Son Güncelleme: 14 Eyl 2020 16:25

Uğur Dündar'ı isyan ettiren küfür! Süleyman Soylu harekete geçti!

AKP'li Altuntaş'ın küfrü üzerine usta gazeteci Uğur Dündar, Twitter'dan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak’a seslendi.

Google Haberlere Abone ol

AKP'den son seçimlerde Yozgat Belediye Başkan Aday Adayı olan Çelebi Altuntaş, sosyal medya hesabından küfürlü paylaşım yaptı.

Altuntaş, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen'in annelerine küfür etti.

Bu küfür üzerine usta gazeteci Uğur Dündar, Twitter'dan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak’a seslendi.

“BU NAMUS DÜŞMANI AHLÂKSIZ MÜFTERİYE GEREKENİ YAPMANIZI BEKLİYORUZ”

Dündar şu ifadeleri kullandı:

"Sn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Hasan Uçak, ölmüş annelerimizin iffetine hakaret yağdıran ve ilinizden AKP Belediye Başkan adayı olan bu namus düşmanı ahlâksız müfteriye gerekeni yapmanızı bekliyoruz.”

Süleyman Soylu bu çağrının ardından Uğur Dündar'ı aradı. Uğur Dündar, konuyla ilgili olarak "Biraz önce İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu aradı. Mezardaki annelerimize küfür eden ahlâksız Çelebi Altuntaş hakkında gereken işlemlerin yapılması için Emniyet teşkilatındaki yetkililere talimat verdiğini söyledi. Sayın Soylu’nun ilgisine ve duyarlı davranışına teşekkür ederim" dedi.

Çelebi Altuntaş sosyal medya hesabından Uğur Dündar'ı hedef almaya devam etti ve şu cevabı verdi:

"Uğur Dündar yıllarca bu milletin namaz kılan evlatlarını fişlemekle geçti hayatın. Sizden korkan sizin gibi olsun. Verilmeyecek Hesabımız Yok. Adalet önünde boynumuz kıldan ince. Ne ceza verilirse şereftir."