Televizyon
27 Haz 2020 11:16 Son Güncelleme: 27 Haz 2020 12:23

Uçankuş TV'den bomba transfer! 7 yıl sonra ekranlara dönüyor!

Gece hayatının en ünlü isimlerinden, en çok konuşulan mekânlarıyla İstanbul eğlence hayatını yöneten İzzet Çapa, Uçankuş TV kadrosuna katıldı.

Eğlence sektörünün duayen ismi, gazeteci - yazar İzzet Çapa, ekran orucunu Can Tanrıyar için bozdu.

“Aklımda hiç böyle bir şey yoktu. Can, beni ikna etmeyi başardı.” diyen Çapa, 6 Temmuz’dan itibaren her pazartesi akşamı saat 20.30’da Canlı Masa’da magazin olaylarını analiz edecek.

Çapa 7 yıldır ekranlardan uzaktı.

İZZET ÇAPA KİMDİR?

İzzet Çapa, 3 Ocak 1965 tarihinde ailesinin tek çocuğu olarak İstanbul‘da doğmuştur. Babası Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi modacı Gürnar Çapa Uğurlu‘dur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünden mezun oldu.

Eşi ile birlikte moda evi kurdu işletti. Daha sonra annesinin gelinlik işinin başına geçti. Dedikodulu meyhane, Akademi 14, Cahide gibi birçok eğlence mekanın işletmeciliğini yapan İzzet Çapa, 1983 yılında ilk evliliğini Sema Heper'le yaptı. İzzet Çapa; Joke Perestroyka, Al Jamal, Joke College, Joke Queen, Longtable gibi açık mekanlarıyla İstanbul eğlence hayatını yönetti. İzzet Çapa halen Beer Hall isimli mekanın işletmeciliğini yapmakta.
Habertürk Gazetesi’nde gazeteciliğe adım atan İzzet Çapa, HT Magazin ve HT Pazar eki için yaptığı röportajlarıyla dikkat çekti ve 2012 yılında Hürriyet’in Kelebek ekine transfer oldu. Çapa, Skytürk 360’ta “İzzet Paşa” adlı program yaptı.