Gündem
14 Nis 2014 13:29 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:05

Twitter'ın üst yöneticileri Ankara'da

Twitter heyeti, Türkiye'ye ofis açma konusu için, BTK ve TİB yöneticileri ile görüşecek.

Twitter heyeti, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın yöneticileriyle görüşecek.

"MAHKEME KARARLARINI UYMALARINI İSTEYECEĞİZ"
Görüşme öncesi açıklama yapana BTK Başkanı Tayfun Acerer, "Mahkeme kararlarını uymalarını isteyeceğiz." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE ŞİRKET KURULMASI GÜNDEMDE
Twitter heyetinin başında şirketin, uluslararası kamu politikalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Twitter ile Türkiye’deki planlarını masaya yatıracak. Türkiye yasalarıyla uyumluluk ve bu çerçevede Türkiye’de şirket kurulması, şirket yetkilileri ile konuşulacak konular arasında yer alıyor.

TOPLANTIYA KATILACAK İSİMLER
Toplantıya katılacak isimler arasında BTK Başkanı Tayfun Acarer ve TİB Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik’in yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri de yer alıyor. Buna ek olarak vergilendirme konusu da Türk yetkililerle konuşulacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter da dahil olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinin Türkiye’den haksız kazanç elde ettiğini ve bu kazançtan ödenmesi gereken vergi bulunduğunu ifade etmişti.