Gündem
22 Nis 2014 14:03 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:06

Twitter'ın bu özelliğine dikkat!

Twitter'ın, uygulama indirmeye izin veren yeni işleviyle virüslere davetiye çıkarabileceği iddia ediliyor.

Twitter satın aldığı MoPub reklam ağı sayesinde aynı Facebook veya Google'ın yapabildiği gibi, reklamverenlerin kendi inisiyatifleri ile reklam alanları satın alabilmelerine imkan veriyor.

Twitter şimdi de MoPub üzerinden reklam verecek olan müşterileri için yeni imkanlar yaratmaya çalışıyor.

Reklam verenlerin Twitter kullanıcılarına reklamlarının içinde uygulama linkleri gönderebilecek olması sayesinde reklam verenler kendi uygulamalarını Twitter kullanıcılarına ulaştırabilecek.

Twitter tüm bu uygulamaları dikkatle tarayacak olsa da bazı kötü niyetli reklamverenlerin kullanıcılara zarar verebilecek uygulamaları sistemden içeri sızdırabilmeleri mümkün olabilmesi dikkat çekiyor. 

Google veya Apple dahi, onca dikkat ve özen göstermelerine rağmen uygulama marketindeki zararlı uygulamalarla savaşmak zorunda kalırken, Twitter gibi nispeten çok daha küçük ve "amatör" bir şirketin zararlı uygulamalardan büyük zarar görebileceği iddia ediliyor.

Twitter bu yeni reklam uygulamasına başlayacak olursa, reklam verenlerin yayınladığı uygulama linklerine basmadan önce reklam verenin güvenilirliğinden iyice emin olmanın, en mantıklı hareket olacağı ön görülüyor.