Polemik & Kulis
05 Mar 2019 15:13 Son Güncelleme: 05 Mar 2019 16:11

TV 5 Çağlar Cilara'nın programını yayından kaldırdı

Saadet Partisi'nin kanalında CHP adayının LGBT bireyler hakkındaki tartışmalı sözleri sonrası, programın moderatörüyle yollar ayrıldı.

Milli Görüş’ün yayın organı olarak bilinen TV5'te program yapan Çağlar Cilara, programa CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ı çıkardıktan sonra kovuldu.

Alper Taş, programda, “LGBT konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz LGBT için söylediklerimizin her zaman arkasındayız. Dün de böyle düşünüyorduk. Bugün de böyle düşünüyoruz. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız” diye belirtti. Taş, ayrıca, "Lafa geldi mi diyorlar ki; ''Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü'. E ne oluyor o zaman, LGBTİ’lere bu kadar öfke duyuyorsunuz, kin duyuyorsunuz? Onlar da Allah'ın yarattığı bir kul, öyle yaratmış madem, onların suçu ne" diye ifade etti.

Alper Taş'ın programdaki sözleri şu şekilde:

 PROPAGANDA YAPILIYOR DENİLEREK...

Alper Taş'ın ifadelerinden sonra, program ve Çağlar Cilara sosyal medyada “LGBT propagandası yapılıyor” denilerek hedefe konuldu.

Tepkilerin ardından TV5, bugün bir açıklama yaptı. Açıklamada, yayın kurulunun Çağlar Cilara'nın programını yayından kaldırdığı belirtildi.

TV5'ten yapılan açıklama şu şekilde:

ÇAĞLAR CİLARA NE DEDİ

Çağlar Cilara da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Kişisel Twitter hesabından, "TV5 macerası da bitti" diyen Cilara, "Soru sormaya devam edeceğim merak etmeyin" diye belirtti.

Çağlar Cilara'nın paylaşımı şu şekilde: